Zkusit DiskGolf, minigolf nebo něco jiného na protáhnutí těla

Podívejme se na chvíli opět do oblasti výskytu známých létajících objektů (IFO), do Parku u Chodovské vodní tvrze.

Úvodem připomenu několik suchých fakt. Park má dvě části. Původní část parku, u samotné budovy tvrze, má charakter klidové odpočinkové zóny. Městská část Praha 11 na jaře letošního roku regenerovala pěší obvodové mlatové cesty. Do konce prázdnin bude dokončena regenerace stávajícího hřiště, které bude doplněno novými herními prvky.

Nová část má rozlohu cca 5 ha. Je postupně doplňována především sportovními aktivitami. Nyní to jsou téměř 750 m dlouhá in-line dráha pro bruslaře, dětské hřiště, posilovna, minigolf a nově DiskGolfové devíti jamkové hřiště (první v ČR). O otevření nového hřiště jsem informoval v článku Nad Jižním Městem spatřen letící disk! A bylo jich víc!

DiskGolf 1Házecí disky (stejně jako vybavení na minigolf) lze bezplatně zapůjčit v místní restauraci (za vratnou zálohu). Veškeré informace ke hře jsou znázorněny na tabuli u vstupu do parku (od parkoviště z ulice Donovalská).

Zeptal jsem se obsluhy ze zmíněné restaurace, jak vidí aktuální stav s využíváním DiskGolfové dráhy. Dozvěděl jsem se, že lidé chodí. Mnozí hráči si pořídili vlastní disky. Mezi lidmi, a to kupodivu i mezi místními, je však údajně řada lidí, kteří o nové DiskGolfové dráze nemají ani tušení. Ptají se prý, „co to tam je za koše“. Tato informace mne nepotěšila, na druhou stranu právě ve chvíli tohoto hovoru přišla parta mladíků (z obrázku vlevo) vrátit disky. Zeptal jsem se tedy i jich. Jeden odpověděl, že není místní, přesto však chodí tak třikrát týdně. To již byla pozitivnější informace.

Zřizovatel (městská část Praha 11) by se měl zamyslet nad způsobem vyšší propagace této aktivity. Nepochybuji, že bude mít mezi lidmi úspěch, chce to ale zřejmě trochu času. V současné době zřizovatel monitoruje provoz hřiště, zejména v prostoru podél oplocení při ulici Mírového hnutí. Na dvou místech je dráha nedaleko plotu. Jak jsem se dozvěděl (a obával), disk se „podařilo“ několikrát umístit mimo oplocenou část parku. Zřizovatel proto uvažuje, že by se ve dvou místech případně doplnilo oplocení lehkou konstrukcí se sítěmi zabraňujícími případnému vylétnutí disku mimo plochu parku.

Jsem však přesvědčen, že DiskGolfová dráha se stává oblíbenou sportovní aktivitou návštěvníků parku, kterých je hodně, a především všech věkových skupin.

Z obrázku dole je zřejmá obtížnost některých drah. Výrazně oranžový koš, uprostřed záběru, není z druhého výhoziště téměř vidět.

DiskGolf 4


Stejně jako v minulém článku (Nad Jižním Městem spatřen letící disk! A bylo jich víc!) bych chtěl trochu poškádlit tajemno.

Tentokrát jsem vybral fotografii z mise Apollo 8. Něco je v prostoru mezi Zemí a Měsícem v dolní části obrázku. Obrázek je nutné stáhnout v nejvyšším rozlišení – Image Information - Large.

„Starý Hubble“ na oběžné dráze kolem Země zase zaznamenal velmi zajímavou kometu/Asteroid P/2010 A2 pozoruhodného tvaru. Opět je nutné stáhnout obrázek v nejvyšším rozlišení kliknutím na obrázek a pak zadáním nejlépe tiskové (Print) kvality. Kdo zná starý, ale dobrý horor Životní síla/Lifeforce (CSFD), toho zamrazí.

Věřím, že je zřejmé, že oba zdroje jsou opět seriózní.

Kefi