Praha 11 zvolila nejhezčí dům

2.8.2011 Mladá fronta DNES strana 3 Praha

Zuzana Plecitá

Soutěže Regenerace Jižního Města 2011 se účastnilo 37 domů, vítězem se stal bytový dům Hrabákova 1972-1974 a pyšní se i titulem panelákové Miss Sympatie.

CHODOV Soutěž o nejlépe opravený dům vyhrálo bytové družstvo Hrabákova 1972-1974. Vítěze vybrala porota složená ze členů zastupitelstva Prahy 11 i z řad uznávaných architektů. „Hodnocen nebyl jen vzhled posuzovaných objektů, ale i kvalita obytného prostoru,“ komentuje výběr architektka Vítězslava Rothbauerová, členka komise.

Na druhé příčce se umístilo Společenství vlastníků jednotek domu Sulanského, třetí místo patří Bytovému družstvu Tererova.

Paneláková Miss Sympatie

Výherci si rozdělí 1 milion korun. „Ocenění bude výhercům slavnostně předáno v září v rámci oslav narozenin Jižního Města,“ říká Dalibor Mlejnský, starosta Prahy 11. Finanční odměny pro vítěze byly darovány z Fondu regenerace zřízeného radnicí pro zlepšení životní úrovně ve čtvrti.

Prostřednictvím internetové ankety si veřejnost zvolila panelákovou Miss Sympatie 2011. Hlasujícím se nejvíce líbil vítěz soutěže bytové družstvo Hrabákova 1972-1974, pro které na internetu hlasovalo 43 procent.

Oprava vítězného domu začala v září 2010 a byla dokončena v březnu letošního roku. Družstvo se nechtělo spokojit s „obyčejným“ zateplením, a tak se rozhodlo pro rozsáhlejší opravu objektu. Kromě zateplení nechalo opravit lodžie a vyzdobilo malbou javorových listů slepý štít domu.

Přihlásit se může každý

Zastupitelstvo schválilo pokračování soutěže do roku 2014. Přihlásit se může každý. Výjimkou jsou domy, které jsou ve vlastnictví obce.