Příměstské tábory pro děti z Jižního Města

23.6.2011 metropol.cz Lifestyle

Natalie Brožová

Praha 11 letos pořádá tradiční Příměstské tábory, ale také novinku pro předškoláky od tří let - Léto mezi stromy. Rodiče tak během léta mohou své děti za symbolickou částku svěřit do péče této městské části, aniž by si kvůli tomu museli brát dovolenou.

Na programu Příměstských táborů pro děti budou hry, soutěže, ale i odpočinek v přírodě.

Jedenáctá městská část chce pomoci mladým rodinám s dětmi, které nemají jinou možnost,musí zůstat v Praze a přitom chtějí, aby si jejich ratolesti užily prázdniny smysluplně. Příměstské tábory mohou navštěvovat děti od šesti let a postaráno o ně bude každý všední den po celou dobu prázdnin. Kapacita tábora není omezená, objednat se můžou zájemci na jediný den, týden nebo celý měsíc. Každý den je pro děti připraven sportovní nebo kulturní program, v ceně je zahrnuto jídlo i pitný režim. „Na pondělí jsou vždy připraveny hry v přírodě, úterky jsou ve znamení celodenních výletů, středy se ponesou v duchu míčových her, čtvrtky budou patřit celodenním dobrodružným hrám a pátky budou plné soutěží a her,“ popisuje tematické dny místostarostka Štampachová.

Od roku 2008, kdy se příměstské tábory poprvé konaly, se jich už zúčastnilo více než 7000 dětí a letos radnice očekává vyšší počet zájemců. „Za jeden den v příměstském táboře i na akci Léto mezi stromy zaplatí rodiče dvě stě korun, městská část jihoměstským dětem přispívá další stokorunou. Mohou se přihlásit i děti z jiných městských částí, jim ale rodiče musí uhradit celou částku, tedy tři sta korun,“ vysvětluje Eva Štampachová, která myšlenku Příměstských táborů i Léta mezi stromy na Jižní Město přinesla.

Tábory však nejsou to jediné, co na děti v létě na Jižním městě čeká. Pro nejmenší je připraveno Léto mezi stromy. „Tato akce ideálně doplňuje Příměstské tábory v tom, že je připravena pro ještě menší ratolesti. Pro děti od tří do šesti let je podobných aktivit o prázdninách v celé Praze minimálně. Děti budou celý den v přírodě a budou se věnovat tvořivé práci s přírodními materiály,“ říká starosta Prahy 11 Dalibor Mlejnský.

Mladší děti (Léto mezi stromy) rodiče mohou od července odvést ke srubu u Milíčovského lesa a starší (Příměstské prázdniny) do ZŠ K Milíčovu a ZŠ Mikulova. Více informací, kontakty a formuláře najdete na webových stránkách městské části Praha 11.