Čtvrtý ročník dětských rybářských závodů se opět vydařil

V sobotu 11. 6. 2011 se konaly již po čtvrté dětské rybářské závody na Návesním rybníku v Újezdě u Průhonic. Na pořádání akce se podílela MČ Praha 11, MČ Praha - Újezd a o. s. Požerák.

Účast byla podobná jako v loňském roce, celkem bylo registrováno 43 dětských závodníků ve věku od 3 do 14 let. Závody řídilo kolegium 8 rozhodčích, kteří nejen zapisovali výsledky, ale pomáhali jak radou, tak i prakticky při seřizování prutů a navijáků a vyprošťování některých menších závodníků ze zamotaných vlasců. 25 závodníkům byla zapůjčena všechna potřebná rybářská technika a několik z nich chytalo ryby vůbec poprvé ve svém životě.

Počasí závodům přálo. Až při vyhodnocení přišel pořádný liják, který však rozhodně celkový dojem ze závodů nezkazil. Závodníkům bylo poskytováno občerstvení zdarma (zmrzliny, párky v rohlíku, limonády), početný doprovod a řada přihlížejících výletníků se při povzbuzování závodníků občerstvovala mimo jiné limonádou, 12 stupňovým ležákem Rychtář z pivovaru Hlinsko, který všem chutnal a výbornými masnými specialitami od místní uzenářské firmy Radev.

Ze 43 závodníků jen 9 neulovilo žádnou rybu, ostatní byli úspěšní. Kdyby se všechny ulovené ryby položily za sebou do řady, překračovaly by vzdálenost 17 metrů. Někteří závodníci vsadili na lov menších ryb, které ve svém součtu vynesly Simoně Váňové 2. místo za 180 cm, jiní spoléhali hlavně na lov kaprů, jako vítězka celých závodů Natalie Šafránková, která nachytala většinou kapry o celkové délce 355 cm. Největší ulovenou rybou byl kapr 63 cm (to představuje cca 5 kg hmotnosti) ulovený Danielem Fixou, pro kterého to ale byla ryba bohužel jediná a nestačila na lepší umístění než na 9. místě.

Celkové výsledky:

Jméno a celková délka ulovených ryb v cm

 1. Natálie Šafránková 355
 2. Simona Váňová 180
 3. Jan Valach 149
 4. Monika Vacková 147
 5. Lukáš Michálik 106
 6. Adam Exner 93
 7. Matyáš Petrák 76
 8. Tereza Drahorádová 65
 9. Daniel Fixa 63
 10. Adéla Maštalířová 55
 11. Pavel Burian 55

Všichni jmenovaní obdrželi pěkné ceny, většinou prut s navijákem a nebo samostatně prut či naviják a poprvé byli nejmenovaným skromným sponzorem věnovány jako ceny i 3 velké kornouty plné čokoládových bonbonů. Za zvláštnost tohoto ročníku můžeme považovat jak velkou účast dívek rybářek, tak i jejich celkové výsledky.