Jihoměstské děti si mohou o prázdninách užít Příměstské tábory i Léto mezi stromy

Další školní rok se chýlí ke konci a děti už netrpělivě odpočítávají dny, které zbývají do začátku tolik očekávaných prázdnin. Městská část Praha 11 letos opět pořádá již tradiční Příměstské tábory, ale také novinku pro předškoláky od tří let - Léto mezi stromy.

„Většina mladých rodin nemá možnost čerpat celé prázdniny dovolenou, začíná kolotoč obvolávání babiček, tetiček a dalších příbuzných, kteří by mohli s hlídáním dětí pomoci. To je jeden z hlavních důvodů, proč tyto akce organizujeme. Chceme pomoci mladým rodinám s dětmi, které nemají jinou možnost a musí zůstat v Praze a přitom chtějí, aby si jejich ratolesti užily prázdniny a smysluplně trávili čas,“ říká starosta jedenácté městské části Dalibor Mlejnský.

Od roku 2008, kdy jsme příměstské tábory poprvé organizovali, se jich už zúčastnilo více než 7000 dětí. Jsme velmi rádi, že rodičům touto cestou můžeme pomoci. „Za jeden den v příměstském táboře i na akci Léto mezi stromy zaplatí rodiče dvě stě korun, městská část jihoměstským dětem přispívá další stokorunou. Mohou se přihlásit i děti z jiných městských částí, jim ale rodiče musí uhradit celou částku, tedy tři sta korun,“ vysvětluje místostarostka Eva Štampachová, která myšlenku Příměstských táborů i Léta mezi stromy na Jižní Město přinesla.

Příměstské tábory mohou navštěvovat děti od šesti let a postaráno o ně bude každý všední den po celou dobu prázdnin. Kapacita tábora není omezená a objednat si můžete jen jediný den, týden nebo třeba celý měsíc. Každý den je pro děti připraven sportovní nebo kulturní program, v ceně je zahrnuto jídlo i pitný režim. „Na pondělí jsou vždy připraveny hry v přírodě, úterky jsou ve znamení celodenních výletů, středy se ponesou v duchu míčových her, čtvrtky budou patřit celodenním dobrodružným hrám a pátky budou plné soutěží a her,“ popisuje tematické dny místostarostka Štampachová.

Proč k Příměstským táborům ještě letos městská část připravila akci Léto mezi stromy? „Léto mezi stromy ideálně doplňuje Příměstské tábory v tom, že je připraveno pro ještě menší děti. Pro děti od tří do šesti let je podobných aktivit o prázdninách v celé Praze minimálně. A také nabízí jiné alternativy zábavy. Děti budou celý den v přírodě a budou se věnovat tvořivé práci s přírodními materiály,“ říká starosta Mlejnský.

Více informací, kontakty a formuláře najdete na webových stránkách městské části Praha 11 www.praha11.cz.

Tématům jsme se věnovali v článcích:
Nemáte program pro vaše děti na letní prázdniny?
Příměstské tábory pro děti od tří do šesti let - Léto mezi stromy od 1. 7. do 31. 8. 2011.