Páteřní linky ve čtvrtek z Jižního Města vyjedou

Stávka, kterou na čtvrtek plánuje nejen Koalice dopravních odborových svazů, ale kterou podpoří také další odboráři, s největší pravděpodobností ochromí dopravu v Praze.

„Jakmile jsem se o tomto černém scénáři dozvěděl, okamžitě jsem kontaktoval vedení společnosti ROPID a zahájil s nimi jednání o krizovém plánu dopravy na Jižním Městě,“ říká na úvod starosta jedenácté městské části Dalibor Mlejnský.

Díky akceschopnosti a rychlé komunikaci se soukromými dopravci tak spojení s Jižním Městem nebude odříznuto. Starostovi bylo vedením ROPIDu přislíbeno, že linky 165, 240, 293 a 213 budou jezdit díky dohodě se soukromými dopravci v normálním režimu.

„Nerozumím vyděračskému postupu odborářů, kteří se schovávají za heslem: Stávkujeme za vás. Stávkují za ty, kteří se kvůli nim nedostanou k lékaři, do školy, do zaměstnání? Stávkují za ty, ke kterým se kvůli nim nedostane záchranná služba nebo hasiči?! Doufám, že díky naší dohodě s ROPIDem alespoň části obyvatel Jižního Města ulehčíme jinak jistě komplikovaný den. Držím nám všem palce, aby proběhl jen s minimálními ztrátami,“ říká na závěr starosta Prahy 11 Dalibor Mlejnský.