Vytížená expresní linka bude z Jižního Města jezdit častěji

11.5.2011 16:36 Zpravodajství ČTK

jhr

Praha 11. května (ČTK) - Expresní autobus 125, který spojuje pražské Jižní Město a Smíchov, bude od pondělí jezdit častěji. O linku, která zajišťuje nejrychlejší spojení těchto městských částí, je mezi cestujícími velký zájem. Společnost Ropid, která v Praze a okolí organizuje MHD, tak v letošním roce počet spojů posílí už podruhé. Častěji bude linka jezdit každé všední ráno a odpoledne. ČTK o tom dnes informoval mluvčí Ropidu Filip Drápal.

Linku 125 zavedl Ropid na začátku října poté, co se po zprovoznění jihozápadní části Pražského okruhu uvolnila od kamionové dopravy Jižní spojka. Autobusy, které jezdily v ranní špičce každých 7,5 minuty a v odpolední špičce každých deset minut, cestující brzy přeplnili. V lednu začaly autobusy jezdit každých šest, respektive 7,5 minuty, od poloviny května se jimi cestující ráno svezou už v pětiminutovém intervalu.

Na konci ranní špičky pak linka pojede v intervalu sedmi až osmi minut, v době od 9:00 do 10:00 ve dvanáctiminutových intervalech. Podle Drápala ale jde jen o dočasné posílení, v budoucnu by měly jezdit kloubové autobusy, do kterých se vejde víc cestujících. "Kloubové autobusy by se na lince 125 měly objevit nejpozději na podzim letošního roku," doplnil mluvčí.

V současné době přepraví linka 125 za jeden pracovní den asi 8500 cestujících. Autobus jezdí po trase Smíchovské nádraží - Lihovar - Chodovec - Chodovská tvrz - Litochlebské náměstí - Bachova - Mikulova - Hněvkovského - Modrá škola - Háje - Horčičkova - Jižní Město.