Velký úspěch mladých stolních tenistů

Nebývalý úspěch zaznamenali hráči stolně-tenisového oddílu Sportovní Jižní Město, o.p.s., když obsadili 1., 2., a 3. místo na Přeborech Prahy družstev mladšího žactva.

Nebývalý úspěch zaznamenali hráči stolně-tenisového oddílu Sportovní Jižní Město, o.p.s., když vyhráli první tři místa na stupních vítězů na Přeborech Prahy tříčlenných družstev mladšího žactva (ročníky 1998 a mladší), které se uskutečnily v neděli 1. 5. 11 v multifunkční hale Květnového vítězství 1554.

Reprezentanti oddílu zaznamenávají řadu úspěchů v dlouhodobých soutěží mládeže, na turnajích Grand Prix pořádaných Pražským svazem stolního tenisu, na republikových bodovacích turnajích i mezinárodních turnajích, jako např. na nedávném turnaji v Rakouském Linzi, kde reprezentovalo Prahu 6 dětí ze Sportovního Jižního Města (celá výprava za Prahu čítala 12 členů).

Nutno zdůraznit, že podobných úspěchů by nedosáhli bez šéftrenéra Bohumila Vožického seniora (velký dík!), hlavního trenéra talentované mládeže Bohumila Vožického juniora (aktuálně 10. hráč českého žebříčku mužů) a řady trenérů a sparing partnerů.

Po velmi úspěšné sezóně bude následovat prázdninové soustředění, které se potřetí v řadě uskuteční v Jaroměři - Josefově v polovině srpna.

V září se opět uskuteční nábor nových členů, tentokrát ročníků 2002 a mladší, kteří se mohou přihlásit každé úterý od 15 do 18 hodin v herně stolního tenisu v Mikulově ulici 1583 (bývalá kotelna na křižovatce ulic Bachova a Mikulova).

Na fotce zleva: Marková Lucie, Průša David, Růžička Dominik, Bialas Filip, Fausek Matěj, Marat Petr, Truc Petr, Franc Michal a Appollonio Lukáš.

Za pořadatele zleva: Fausek Jiří (hlavní rozhodčí), Šedivý Zdeněk (ředitel turnaje) a Peka Karel (partner turnaje).

Krátké ohlédnutí za ligovými týmy stolně-tenisového oddílu TTC Elizza Praha

V závěrečných bojích play-out se A-tým mužů udržel ve velmi silné a vyrovnané 1. lize. B-tým mužů se udržel ve 2. lize a C-tým postoupil z nejvyšší pražské soutěže, divize, do 3. ligy. Příští rok se tak budou hrát na Jižním Městě opět kvalitní a prestižní soutěže, ve kterých mohou nastupovat i talentované děti z oddílu SJM.