Lokální kolo soutěže Antifetfest na Praze 11

V letošním ročníku amatérské filmové soutěže Antifetfest budou za Prahu 11 o finálovou účast bojovat tři snímky v kategorii středních škol.

Skupina Gympláci (Zdeněk Straka, Jan Brauner) z Gymnázia Opatov soutěží se snímkem Nad limitem, klipovým dokumentem se skvělým střihem o bezstarostném životě na Jižním Městě, který se jedním nešťastným rozhodnutím změní v černou můru. Ze stejného gymnázia je i skupina Zbytky od Knedlíků (Ondřej Zbytek, Petr Knedlík, Kateřina Poráková), která natočila film Lhostejnost vládne době, gtoteskní podobenství o hodnotách současné společnosti. Třetím účastníkem je Fake club z nízkoprahového klubu Jižní pól ve složení Jiří Holický, Karolína Tůmová, Pavla Jánská, Sára Kudrnová a Klára Dvořáková s filmem Kdo si dá?, Panelstory o skrytých stránkách života na sídlišti s výbornými hereckými výkony.

V porotě, která do konce dubna vybere vítěze postupujícího do celopražského finále, je protidrogová koordinátorka Dagmar Žďárská, referentka zdravotnictví Věra Urbanová, sociální kurátorky Martina Cermanová a Šimona Teturová, obvodní metodička prevence Hellena Holečková z Pedagogicko psychologické poradny Praha 11 a Praha 12, Tomáš Klíma z Rady vlády pro koordinaci protidrogové politiky a Vlastimil Nečas z Národního monitorovacího střediska pro drogy a drogové závislosti.

Všechny natočené filmy budou od května ke shlédnutí na http://www.antifetfest.cz, kde budou soutěžit o Cenu diváků. Nezapomeňte svého favorita podpořit! Slavnostní vyhlášení vítězů se bude tradičně konat ve velkém sále kina Světozor od 9:00 s také již tradičním moderátorem Honzou Musilem.

Antifetfest je také na facebooku!