Startují bloková čištění. TSK upozorňuje: značku zákaz zastavení nikdo nezrušil!

Technická správa komunikací hl. m. Prahy zahajuje blokové čištění komunikací - tedy komplexní strojní a ruční úklid.

Prvním dnem, kdy vozy a lidé zamíří do ulic je sobota 2. dubna, a to na území první městské části. „Denně budeme čistit až sedm boků, což zahrnuje desítky ulic,“ uvedl mluvčí TSK Tomáš Mrázek.

TSK bude provádět bloková čištění i přes verdikt Ústavního soudu a z toho vyplývajícího rozhodnutí města, že nebude vozy odtahovat. „Udržení čistoty města je pro nás prioritní. Blokové čištění je jednou z nejúčinnějších možností, jak zlepšit životní prostřední v metropoli. Proto žádáme řidiče, aby respektovali dopravní značku zákaz zastavení a svá vozidla přeparkovali,“ zdůraznil Mrázek. „Blokové čištění probíhá ve většině ulic dvakrát do roka. Doufáme, že je v možnostech motoristů v tyto dny automobily přemístit. A především značku zákaz zastavení nikdo nezrušil a při jejím nerespektování hrozí pokuta ze strany policie,“ dodal.

Značky zákaz zastavení s podtabulkou, kde bude uveden datum a čas, budou v ulicích rozmístěny vždy sedm dní před zahájením blokového čištění v konkrétní ulici.

Podrobné informace o blokových čištěních v dané lokalitě lze nalézt také na www.tsk-praha.cz v odkazu „Čištění komunikací“. „Uživatel si může zadat buď název ulice a následně se objeví datum, kdy se blokové čištění uskuteční, nebo naopak zadá konkrétní den a zobrazí se všechny ulice, ve kterých budou práce probíhat,“ vysvětlil Mrázek.

Možností, jak si zajistit včasné informace o blokovém čištění, je také služba TSK info. „Jedná se o bezplatnou službu. Uživatel po registraci dostane do zadaného adresy informace o chystaném blokovém čištění v jím zvolené ulici či ulicích vždy týden a jeden den před samotným čištěním,“ dodal Mrázek. Zájemci naleznou odkaz na službu TSK info na přímo na hlavní stránce společnosti www.tsk-praha.cz. K aktivaci služby je nutná registrace, po vyplnění registračního formuláře je zájemci zaslán e-mail na adresu jím uvedenou v registračním formuláři se žádostí o autorizaci. Autorizovaný uživatel se může následně přihlásit a po přihlášení si nastaví zasílání požadovaných informací. Za zasílání informací uživatelé nic neplatí.

Další info:

Tomáš Mrázek - tiskový mluvčí TSK hl. m. Prahy

Tel.: 602 767 808, 257 015 527
E-mail: tomas.mrazek@tsk-praha.cz


Aktuálně z 29. 04. 2011

Přesto, že dnes již nic motoristy/majitele automobilů nenutí, aby v případě čištění ulic svá vozidla přeparkovávali, podle našich zkušeností z blízkého okolí úřadu v Ocelíkově ulici se situace s parkováním automobilů, konkrétně při dnešním čištění, nijak nezhoršila.

Všem motoristům tímto děkujeme za ohleduplnost a vstřícnost.

Úřad městské části Praha 11