Festival Jeden svět 2011 dnes a zítra

Nejúspěšnější filmy festivalu se budou ještě dva dny promítat v KC Zahrada.

Pokud někdo nestihl vidět některé filmy festivalu Jeden svět nebo mu unikly ty nejlepší, pak má ještě čtyři příležitosti ve středu a ve čtvrtek v kulturním centru Zahrada.

Organizátoři festivalu, kterými jsou letos studenti-dobrovolníci, vybrali mimo jiné například kanadský dokument Haiti - zemětřesení zblízka, který zachycuje úsilí pracovníků humanitárních organizací po loňském katastrofickém zemětřesení na Haiti, izraelský dokument Zločinci podle zákona věnovaný ruskojazyčnému podsvětí a dlouhodobému rozvoji organizovaného zločinu v Rusku, či kontroverzní čínské Poslední útočiště pojednávající o tom, jak je v Číně zacházeno s právníky hájícími lidská práva. Jedním z filmů, který láká největší pozornost je snímek s názvem Krev v mobilech o tom, jaký původ mají elektrosoučástky v našich mobilních telefonech a z jakých oblastí pocházejí.

Po vybraných projekcích budou následovat diskuse s odborníkem na téma, které daný film dokumentuje.

Program Ozvěn Jednoho světa v KC Zahrada, podrobnější informace o jednotlivých filmech a doprovodném programu i možnost rezervace, či nákupu vstupenek najde zájemce na adrese: www.kczahrada.cz/event/festival-jeden-svet-2011.

jeden svet krev v mobilech sml