Městská část Praha 11 má novou mapu

6.2.2011 parlamentnilisty.cz Obce voličům Praha11.cz

Jedenáctá městská část ve spolupráci s akciovou společností Jihoměstská majetková vydala Mapu zimní údržby chodníků, údržby zeleně a kontejnerových stání.

Jak vlastně nápad s vydáním podobné mapy vznikl? „Reagujeme tím na četné dotazy občanů, kteří se zejména v období sněhové kalamity ptají na to, kdo má zodpovědnost za úklid konkrétních chodníků a cest," říká místostarosta Josef Belaník.

V nové mapě, kterou právě dostávají obyvatelé Jižního Města zdarma do schránek společně s časopisem městské části Klíč, najdou odpovědi nejen na to, kdo je odpovědný za údržbu toho kterého chodníku, ale také na to, kde jsou kontejnerová stání, či kdo má na starosti údržbu konkrétních zelených ploch. „Mapa je v měřítku 1:6000 a je tedy velmi přehledná. Také díky barevnému značení se každý velmi rychle zorientuje v dané problematice," říká starosta Dalibor Mlejnský. Například plochy veřejné zeleně ve správě městské části jsou označeny zeleně, plochy jiných vlastníků barvou šedivou. Modrá linka označuje chodníky, které má ve správě Technická správa komunikací, červená ty, které má na starosti odbor správy majetku Úřadu městské části Praha 11 atd.

Městská část v uplynulých letech vydala několik map. Největšímu zájmu se zatím těšila (už také aktualizovaná) Cyklomapa městské části Praha 11. „Pro případ zájmu jsou všechny mapy, včetně té nejnovější, zdarma k dispozici v informačních kancelářích naší městské části," říká na závěr starosta Mlejnský.