Světové hodinářské legendy zavítají do Prahy

Největší výstava hodinek v historii České republiky

Pod názvem „Umění řemesla hodinářského“ proběhne od 5. 2. do 29. 3. 2011 v historických prostorách Staroměstské radnice v Praze doposud největší výstava hodinek v historii České republiky. Pozvání přijaly švýcarské a německé manufaktury, a také nejvýznamnější čeští hodináři.

Ty zastupují Luděk Seryn z Mohelnice, pražští Martina Brož a Martin Weichert. Luděk Seryn se specializuje na zhotovování pouzder ze 14kt zlata. Martin Brož vynikne svými solitérními modely na zakázku, jež zaujmou tradičními číselníky a upravovanými kalibry ETA Unitas. Nezávislé hodináře podpoří i ikona z Nového Města nad Metují - akciová společnost Elton hodinářská, která představí značku Prim, potažmo Prim Manufacture 1949. Své modely hodinek prezentuje také módní návrhářka Beáta Rajská.

V zahraniční expozici se poprvé na jednom místě v Praze představí největší světové manufaktury a hodinářské legendy - IWC ze Schaffhausenu, Girard-Perregaux, Armin Storm, Panerai, Fortis, TAG Heuer, Aerowatch, Bulova, Epos, Invicta, Raymond Weil, Fortis a další.

Výstava, nabízí i expozici věnovanou historii a prezentuje jedinou naší hodinářkou školu z Jihlavy. Pro veřejnost jsou připraveny odborné přednášky, ukázky práce hodinářů a rytců. Jejím vyvrcholením bude charitativní aukce originální sady 12 ks mechanických hodinek PRIM s vyrytými jmény dvanácti apoštolů pražského orloje.

Unikátní výstava uzavírá oslavy šestistého výročí pražského orloje. Záštitu převzal radní pro kulturu magistrátu hlavního města Prahy Mgr. Lukáš Kaucký a Hospodářská komora ČR. Pořadatelem je společnost ABL, a.s. a partnerem výstavy je Pražská informační služba.