Děti od 8 do 12 let trénujeme zdarma

Půl roku od otevření největší tréninkové haly bojových sportů v Praze jsem se sešla s jedním z jejich majitelů a trenérů Michalem Soukupem ke krátkému rozhovoru.

Centrum bojových sportů na Opatově je otevřeno půl roku. Co vám posledních šest měsíců na Jižním Městě přineslo?

Hodně práce, ale také radost z toho, že začali chodit chlapci kolem 12-ti let na naše tréninky.

Kdo u vás trénuje? Jaké osobnosti u vás můžeme potkat?

Pražský rohovník zná asi hodně našich fanoušků pod bývalým názvem BC Geosan Praha, pod kterým jsem měli od roku 2001 několik velkých úspěchů. Mezi ně patří 6 titulů Mistra republiky našich juniorů a kadetů (chlapci 14-16 let) a v mužské kategorii 4 tituly Mistra ČR. V našem oddíle se připravoval i stříbrný medailista z Olympijských her Rudolf Kraj. V této době získal třetí místo na MS v Bangkoku a úspěšně vstoupil mezi profesionály díky profi stáji Universum. Svojí sportovní kariéru zakončil zápasem o titul Mistra světa. Dále se u nás připravují Roman Kracík - profesionální boxer, Pavel Dostál, který se pyšní deseti tituly Mistra ČR, Michal „Háša“ Hamršmíd a Daniel Macháček - oba jsou zápasníky MMA. Dále bych rád zmínil jména jako Karel Vrtiška, Karel Tříska, Michal Bilak, David „Tygr“ Ploc, Petr Sedlák, Eva Líšková. A podívat se u nás můžete na naše naděje - mladé juniorské šampióny - Erika Aloyana a Štepána Pitru.

Co byste mohli našim čtenářům nabídnout? Je ve vaší tréninkové hale prostor jen pro profesionály nebo může přijít každý, kdo má chuť si zasportovat?

Naše sportovní centrum se hlavně zaměřuje na širokou veřejnost a děti od osmi let. Samozřejmě box už není jen sport pro muže, chodí i dívky a ženy. Vítáme každého nového zájemce o box a jiné sporty, které nabízí naše sportovní centrum na Opatově.

Od kolika let u vás mohou trénovat děti?

Jak jsem již říkal, Centrum bojových sportů navštěvují děti od osmi let. Rád bych vyzdvihl, že děti od 8 do 12-ti let mají tréninky zdarma! Snažíme se nabídnout dětem sportovní činnost v době jejich volného času v rámci prevence kriminality na Jižním Městě. Prostě, přijďte si raději zasportovat a „nepoflakujte se po ulicích“.

Na Jižním Městě zatím schází cvičení pro maminky s hlídáním dětí, neplánujete něco podobného?

Naše tréninky navštěvují zatím převážně muži, takže. ženy a muži trénují zatím společně v jedné tréninkové skupině. Do budoucna plánujeme vybudovat dětský koutek… A necháme se překvapit, jestli si maminky přijdou vyzkoušet sporty, kterým většinou vládnou muži.

Co plánujete dalšího do budoucna?

Určitě se budeme i dál se snažit udržet tu nejlepší kvalitu přípravy našich svěřenců a docílit toho, aby si Pražský rohovník na Jižním Městě našel svoje místo, a vytvořil tradici na Praze 11. Městská část Praha 11 nám umožnila vytvořit toto sportovní centrum a snaží se nás podporovat v naší sportovní činnosti, podobně jako ostatní kluby v jiných sportovních odvětvích. Takovou podporu sportu jsme v jiných městských částech opravdu nezažili.

Díky za rozhovor

Andrea Wolfová