Expresní autobusová linka 125 bude od 3. ledna jezdit častěji

Autobusová linka 125 jezdí od 1. října 2010 v trase Smíchovské nádraží - Jižní Město a využívá pro rychlé spojení mezi těmito oblastmi Jižní spojku, která se uvolnila od kamionové dopravy díky zprovoznění jihozápadní části Pražského okruhu.

Bezkonkurenčně nejrychlejší spojení Jižního Města s oblastí Prahy 5 (jízdní doba mezi Smíchovským nádražím a stanicí metra Háje je 20 minut) si velmi rychle získalo nové cestující a již v měsíci listopadu bylo zaznamenáno na části spojů ve špičkách pracovního dne překračování standardů obsazenosti. Proto bylo po dohodě s Dopravním podnikem hlavního města Prahy přikročeno k posílení provozu této linky od 3. ledna 2011.

V ranní špičce pracovního dne bude interval mezi jednotlivými spoji zkrácen ze 7,5 na 6 minut, odpoledne bude interval 7,5 minuty namísto původních 10 minut. Tím dojde ke zvýšení kapacity linky ve špičkách o 25 procent. V ostatních obdobích pracovního dne a o víkendu je zachován původní interval 15 minut. V současné době přepraví linka 125 za jeden pracovní den přibližně 8500 cestujících.