Dopravní podnik radí nákup jízdného v e-shopu - kvůli frontám

Nejrychlejší a nejjednodušší možnost nákupu elektronického jízdného přestavuje e-shop Dopravního podniku hl. m. Prahy. Kvůli kuponům MHD tak není nutné stát žádné fronty

Majitelé Opencard si mohou elektronické jízdné zakoupit prostřednictvím e-shopu Dopravního podniku hl. m. Prahy na adrese www.dpp.cz/eshop/ (podrobnosti v příloze 1).

V rámci nákupu v e-shopu si cestující zvolí způsob platby, začátek platnosti jízdného nebo časové pásmo pro časovou jízdenku. Elektronické jízdné je možné zaplatit platební kartou nebo platebním příkazem, kupóny lze v e-shopu navíc pořídit až se 60denním předstihem před začátkem jejich platnosti. V e-shopu DPP mohou cestující použít zahraniční i domácí platební karty. Po dokončení nákupu je nutné elektronickou jízdenku aktivovat v tzv. validátorech (samoobslužných automatech), které se nacházejí ve vestibulech téměř všech stanic metra. Jsou zpravidla v blízkosti prodejních automatů na jednorázové papírové jízdenky.

Pro nákup jízdného ani pořízení Opencard tak není nutné vůbec nikam chodit. Obojí lze vyřídit snadno a jednoduše přes internet.

Lidé, kteří se i přesto vypraví za nákupem elektronického jízdného na předprodejní místa, mají od 13. prosince k dispozici rozšířený počet přepážek (seznam míst v příloze 2).

Tradičně nejvytíženější je prodej ve stanicích metra Anděl, Muzeum, Můstek a Nádraží Holešovice. Vyplatí se proto zvolit pro nákup jízdného zejména okrajové části Prahy. K nejméně vytíženým místům patří stanice Hostivař, Háje nebo Letňany.