Praha slaví 700. výročí nástupu Lucemburků na český trůn

PIS se připojila k oslavě 700. výročí nástupu královské dynastie Lucemburků na český trůn
Pražská informační služba (PIS) se připojila k oslavě významného 700. výročí nástupu královské dynastie Lucemburků na český trůn a pro žáky základních škol i víceletých gymnázií vyhlašuje naučnou soutěž s názvem ,,Jak vládli Lucemburkové Českému království“. V rámci této soutěže se utkají skupiny studentů v originálním vědomostním kvízu a výtvarné soutěži.

Školáci si přiblíží slavný rod Lucemburků, který sehrál důležitou úlohu v českých i evropských dějinách. Pro soutěžní týmy, které mají zájem o dějiny a ochranu památek, jsou připraveny dvě kategorie soutěže. Nejprve své vědomosti prověří ve vědomostním kvizu, který je rozdělen podle věkových kategorií a následně své umělecké dovednosti prokáží ve výtvarné části, kde jsou připravena témata „Namaluj portrét jednoho z Lucemburků“ a „Výtvarně zpracuj rodokmen Lucemburků“.

Soutěž probíhá od 24. 11. do 12. 1. 2011.

Veškeré informace, včetně všech odkazů na stránky PIS, přihlášku, podmínky a vydanou tiskovou zprávu lze nalézt v nově zřízené sekci "Pražská informační služba" z naší hlavní stránky v menu nebo kliknutím na banner "Prague welcome" vlevo níže.

Případně lze využít odkaz zde.