Konečně - si možná řeknou mnozí Pražané, neboť opencard něco nabízí

Národní galerie podporuje projekt opencard. Jedna z nejvýznamnějších kulturních institucí v České republice se rozhodla poskytnout držitelům opencard slevu 10% na vstupné do všech expozic (s výjimkou Domu u Černé Matky Boží).

Nárok na slevu z celkové výše vstupného mají návštěvníci stálých expozice Národní galerie v Praze - tj. Veletržního paláce, kláštera sv. Anežky České, kláštera sv. Jiří, Šternberského a Schwarzenberského paláce. Držitelé opencard si na základě předložení platné karty budou moci prohlédnout rovněž palác Kinských na Staroměstském náměstí, a to již od 16. prosince 2010, kde se v těchto dnech připravuje nová expozice s názvem Umění Starého světa. Zpřístupnění sálů paláce Kinských je záměrně plánováno na předvánoční čas.

Abych nebyl nespravedlivý, je nutné dodat, že do slevového programu opencard se již zapojilo přes 40 institucí a firem. Držitelé opencard mohou využívat slevy v oblasti volnočasových aktivit, kultury, sportu, gastronomie, ale také třeba relaxace, cestování nebo při nákupu zboží a služeb.

Informace o Národní galerii v Praze naleznete na: http://www.ngprague.cz

Přehled partnerů slevového programu (a konkrétní slevy) najdete zde: http://opencard.praha.eu/jnp/cz/vyuziti/slevy/index.html