Jihoměstské florbalistky si zahrají o postup do semifinále

Ve druhém utkání základní skupiny EuroFloorball Cupu se děvčata z Jižního Města utkala s dánským mistrem Frederikshavn Bulldogs FC. Podle papírových předpokladů měly hráčky Herbadentu dánského soupeře jasně přejet a tyto předpoklady se nakonec také vyplnily. Herbadent Sportovní Jižní Město si připsal vítězství 13:4, zapsal si první 3 body do tabulky a zítra se utká o postup do semifinále s Rychnebergem.

Herbadent vstoupil do utkání se třemi útoky a v obraně naskočila Jana Kořínková. Byla to právě ona, kdo poslal českého mistra do vedení. Frederikshavn sice z brejku srovnal, ale to bylo od Dánek v podstatě vše. Na 2:1 skórovala Anet Jarolímová a na 3:1 zvýšila v přesilové hře Denisa Billá. Pak dostaly Dánky ještě šanci utkání zdramatizovat, jelikož dostaly příležitost k trestnému střílení. Cecilia Di Nardo ale nabídnutou šancí pohrdla.

Ve druhé části už měl Herbadent utkání jasně pod kontrolou. Na 4:1 zvyšovala znovu Denisa Billá, další branky přidaly Barbora Sádková a Anet Jarolímová. Pak si vzaly slovo Dánky a snížili na 6:2, ale ještě do přestávky zvýšily Šteglová a Jarolímová na 8:2.

Třetí třetina nabídla dalších 5 branek Herbadentu, ze kterých hned 3 vstřelila Magdalena Šindelová, jednu Tereza Urbánková a jednu z trestného střílení Kristýna Jílková. Soupeř v průběhu třetí části skóroval dvakrát a konečné skóre se tak zastavilo na 13:4.

Herbadent v utkání splnil roli favorita, jasně zvítězil a ještě mohly hráčku pošetřit trochu sil, které budou potřebovat v zítřejší bitvě s Rychenbergem!