Poliklinika Opatovská se dočkala nové fasády

Ve čtvrtek 7. října se v 16 hodin uskutečilo slavnostní předání nové vnější úpravy budovy Polikliniky Opatovská.

„Spíše bych to nazval slavnostním ukončením první etapy regenerace této budovy, která ještě donedávna byla svým vzezřením pro Jižní Město spíše ostudou,“ říká starosta jedenácté městské části Dalibor Mlejnský. Polikliniku Opatovská, stejně tak jako polikliniku Šustova, kam chodí k lékaři většina obyvatel Jižního Města, ale i pacientů z dalších spádových oblastí, spravuje od loňského roku společnost Medifin a.s., které městská část Praha 11 objekty pronajala.

„Společnosti Medifin se za necelý rok pronájmu poliklinik podařilo v poliklinice Šustova za podpory městské části otevřít ordinaci LSPP, otevřít lékárnu s nepřetržitým provozem, doplnit lékařskou péči na poliklinice o ordinaci diabetologie, gynekologie, urologie a připravujeme rekonstrukci RTG. V Poliklinice Opatovská kromě nového vzhledu připravujeme otevření modernizované lékárny a připravujeme další modernizace a rozšiřování zdravotnických služeb,“ říká Radomír Luptovský, ředitel společnosti Medifin.

Rekonstrukce polikliniky probíhá za plného provozu, služby pro pacienty nejsou nijak omezeny. Budova polikliniky je v této fázi tedy kompletně zateplená, má nová okna a obvodový plášť, okna jsou osazena žaluziemi.

Zajímavostí je, že konečnou podobu fasády si vybrali sami obyvatelé městské části v anketě. „Chtěli jsme našim občanům nabídnout možnost účastnit se na nové podobě jejich polikliniky. Byli jsme mile překvapeni, kolik lidí se ankety zúčastnilo a jaká se rozpoutala diskuze kolem různě barevných architektonických návrhů,“ říká starosta Mlejnský.