Všechny tři vozy Hummer H3 vyrazily do povodněmi zasažených oblastí

V neděli odpoledne vyrazili strážníci pražské městské policie na přání primátora Pavla Béma se třemi vozidly Hummer H3 na pomoc do povodněmi zasažených oblastí. Dva vozy směřovaly do obce Dětřichov a jeden do obce Chrastava.

Strážníci tu budou působit především jako posila ochrany před možným rabováním a k řešení dílčích, nicméně stěžejních úkolů na úseku dopravy. Vozy i posádky zůstanou v postižených oblastech pravděpodobně týden, doba jejich působení se přizpůsobí aktuálním podmínkám v dané oblasti.

Jak uvedl primátor Pavel Bém, na využití vozidel v rámci povodňové pomoci postiženým obcím se dohodl s ředitelem městské policie, protože tam jsou vozidla v této chvíli nejprospěšnější. „Proto jsem ředitele městské policie vyzval, aby byly Hummery ihned vyslány pro okamžitou pomoc v oblastech postižených ničivými záplavami. Jsem rád, že úkol splnil a dohodl konkrétní a efektivní využití vozidel“, řekl Bém.

Nekončí tím ovšem diskuse o budoucnosti Hummerů. Zprávu Městské policie hl. m. Prahy o dosavadním využití Hummerů už primátor označil za nedostatečnou. Jak řekl, neposkytla informace, které by změnily jeho názor na to, že terénní vozidla v hlavním městě Praze přílišné využití nemají.

Jak dodal, je rád, že se podařilo jedno z terénních vozidel, které má pražská městská policie v užívání, darovat v rámci humanitárního projektu Praga-Haiti a tím mu dát daleko potřebnější a smysluplnější funkci, než by měl automobil v hlavním městě Praze. Totéž platí o současné popovodňové situaci na severu, ale pokud jde o Prahu, platí požadavek primátora na ředitele Městské policie hl. m. Prahy Mgr. Vladimíra Kotrouše o rozšíření a upřesnění zprávy o využívání zmiňovaných vozidel.