Praha 11 pomůže Jablonnému v Podještědí

Starosta jedenácté městské části Dalibor Mlejnský připravil materiál o poskytnutí finančního daru 50.000 Kč obci Jablonné v Podještědí, který předložil ve středu 11. srpna 2010 radě městské části ke schválení. Návrh bych jednohlasně schválen.

LOGO Praha 11

Jablonné v Podještědí je jednou z obcí, kterou v posledních dnech postihly záplavy. Není to poprvé, kdy městská část poskytla podobnou pomoc. Finanční dary z Jižního Města tak například putovaly již do obcí Bartošovice a Mořkov, kterých se přírodní katastrofa dotkla v červnu minulého roku.

„S paní starostkou Dozorcovou jsme v telefonickém kontaktu. Sleduji situaci lidí z okolí Jablonného a věřím, že alespoň částečně jim pomůžeme řešit nešťastnou situaci, ve které se ocitli,“ říká starosta městské části Praha 11 Dalibor Mlejnský.

To, že městská část je připravena Jablonnému v Podještědí pomáhat i nadále potvrzuje i radní Jiří Janeček: „Po konzultacích s krizovým štábem v zaplavené oblasti se budeme snažit pomoci i jinou cestou. Například dodání čistících, dezinfekčních či úklidových prostředků, dobrovolnickou prací přímo na místě, popřípadě jinou konkrétní pomocí.“