Představení projektu pomníku Michaela Jacksona

V pátek 25. června 2010 tomu byl přesně rok, kdy zemřel americký zpěvák, tanečník a skladatel Michael Jackson. Při té příležitosti byl oficiálně představen projekt jeho pomníku, který by měl být umístěn na Letenské pláni.

Autorka myšlenky Helena Babická spolu se zástupcem fanoušků Markem Slováčkem dnes představili celý koncept projektu pomníku Michaela Jacksona v Praze. Výtvarnice Daniela Kartáková na dnešní tiskové konferenci představila na sádrovém modelu, jak bude pomník Michaela Jacksona vypadat. Celý pomník je koncipován jako vítězný sloup a bude zhotoven z pryskyřice s povrchovou úpravou bronz. Součástí pomníku bude i citát z charitativně laděné písně Michaela Jacksona Man In The Mirror: If you wanna make the world a better place, take look at yourself and then make a change… (Když chcete změnit svět k lepšímu, začněte u sebe).

Rozměry pomníku:

Pomník je financován z darů samotných fanoušků a měl by být odhalen v den narozeni zesnulého zpěváka - 29. srpna 2010. Autoři projektu by rádi sochu po dokončení tunelu Blanka přemístili a zapracovali do plánovaného projektu výstavby přírodního amfiteátru přímo na Letenské pláni. Organizátoři mají všechna povolení potřebná k umístění pomníku na Letné, nyní jednají o povoleních nutných k přemístění sochy.