Chodov CUP 2010

V sobotu 12. června 2010 se v Hale TJ Jižní Město Chodov uskuteční již 10. ročník mezinárodního závodu v moderní gymnastice "Chodov CUP 2010".

Začátek závodu:
9:00 - dopolední závod Naděje mladší a starší
15:00 - odpolední závod juniorek a seniorek
Adresa: Hala TJ JM Chodov Mírového hnutí 2137 , Praha 4
Vstupné: dobrovolné

Chodov cup 2010 - pozvánkaChodov cup 2010 - plakát

Pořadetelem závodu je Oddíl moderní gymnastiky při TJ JM Chodov Praha ve spolupráci s Czech Dance Benefit Society, o.s. Záštitu převzali starosta Prahy 11, pan Dalibor Mlejnský a poslanec Miroslav Svoboda.

Tento prestižní mezinárodní závod ryze ženského sportu je právem chloubou nejen městské části Prahy 11, ale i českého světa moderní gymnastiky. Již tradičně se ho účastní závodnice z více než desítky evropských zemí, včetně gymnastických velmocí jako je Rusko a Ukrajina. V kategoriích naděje mladší a starší i v těch „umělecky vyzrálých" juniorek a seniorek se na závodním koberci během sobotního dne představí na sto nejlepších závodnic ze 14 zemí. O jejich hodnocení se postará 25 rozhodčích, jak jinak, než v mezinárodním složení a pod dohledem naší hlavní rozhodčí Yvonne Ronzové, která rozhodovala mj. i OH v Pekingu 2008.

Chodov cup 2009

A jak je u Chodov Cupu zvykem, nejen gymnastkám bude patřit 12. června závodní plocha. V průběhu dne se o atraktivitu sportovního programu postarají i VIP hosté, kteří svými krátkými vstupy zpestří diváckou podívanou tanečními breaky. Mezi nimi se na Chodově objeví objev Česko - slovenské Superstar Ben Cristovao, finalistka soutěže Tanečník roku 2010 - hip hopová Lady Mel, profesionální tanečnice Linda Fernandez Saéz se svou ukázkou afrodance , naše nejlepší flamencová protagonistka Dita Konášová a také dětská Mistryně světa ve stepu Kateřina Fialová.

A jelikož Chodov Cup navázal v loňském roce spolupráci s nadací Kapka naděje, bude v duchu myšlenky, že zdraví mohou pomáhat nemocným, pokračovat i letos a dobrovolné finanční příspěvky diváků i závodních týmů v podobě sms tak poputují na konto Kapky naděje.

Symbolem závodu Chodov Cup je skleněný broušený klenot - putovní pohár, na nějž i letos přibudou 4 jména těch nejlepších gymnastek. Zda se mezi nimi objeví i některé z českých, uvidí diváci již 12. června kolem sedmé hodiny večer, kdy mezinárodní klání končí. Pravda, naději máme velkou, protože závod si nenechají v solovém provedení ujít ani české reprezentantky v podiových skladbách, účastnice letošního Mistrovství Evropy v Brémách.

Více na www.chodovcup.cz