Na Staroměstském náměstí bude možné sledovat přenosy fotbalového šampionátu

Praha ožije fotbalovým létem. Přenosy z fotbalového mistrovství světa v Jihoafrické republice mohou Pražané a návštěvníci metropole sledovat na Staroměstském náměstí od 11. června do 11. července 2010.

Staroměstské náměstí je již tradičním místem, kde se sledovala spousta sportovních přenosů a úspěchů českých sportovců, jak fotbalových tak hokejových či atletických. Bohužel česká reprezentace se na mistrovství světa v kopané neprobojovala, přesto zde můžete zažít téměř pravou fotbalovou atmosférou. Česká republika je jedinou zemí Evropy, kde lze v oficiální fanouškovské zóně sledovat přenosy fotbalového mistrovství světa v Jihoafrické republice, aniž by na něm její reprezentace přímo startovala. Korejská automobilka Hyundai je hlavním sponzorem mistrovství světa a se svolením domácího držitele televizních vysílacích práv, který je Česká televize, umožní obyvatelům metropole, návštěvníkům či zahraničním turistům sledovat na obří televizní obrazovce většinu přímých přenosů šampionátu.

Hyundai Fan Park vyroste na Staroměstském náměstí v Praze 1 přímo u sochy Jana Husa. Prostor o velikosti 6000 metrů čtverečních bude v provozu od 11. června do 11. července a pojme až dvanáct tisíc fotbalových příznivců. Dominovat mu bude LED obrazovka o velikosti 35 metrů čtverečních. Plochu pro jedinečnou akci vyčlenil a uvolnil Magistrát hl. m. Prahy, nad projektem převzal záštitu také pražský primátor Pavel Bém.

Každý hrací den startuje zábavná show dvě hodiny před výkopem prvního zápasu. Na jevišti se budou střídat moderátoři Ondřej Hejma a Martin Dejdar, kteří představí nejen účastníky zápasů, ale nabídnou rozhovory se známými především fotbalovými a sportovními celebritami. V rámci programu se představí přední čeští umělci včetně hudebních skupin - Apple, Děda Mládek Illegal Band, Jumping Drums. Sunset blud., Žlutý pes či zpěvák Kamil Střihavka. Ze zahraničí přijedou například Jazzmanix z Velké Británie, Bromoysund a Valerenga z Norska, The Shift Sailors z USA. Jednotlivá čísla doplní Dj´s hrací hity soupeřů a taneční skupiny různých žánrů.

Příchozí se budou moci aktivně zapojit do dění. K dispozici jim bude Hyundai Football Rodeo, rychlost svého kopu si změří ve speciálním stanu. Automobilka Hyundai vystaví ve Fan Parku své nejnovější modely a některé z nich bude možné přímo na místě vyzkoušet. Hyundai je již 10 let partnerem všech velkých fotbalových událostí, které organizují mezinárodní federace FIFA nebo UEFA. V ČR je Hyundai Motor Czech jedním z hlavních partnerů české fotbalové reprezentace již pět let.