Český pivní festival na výstavišti v Letňanech zahájen!

V pátek 14. května byl zahájen 3. ročník Českého pivního festivalu Praha 2010. První půllitr piva načepoval primátor hlavního města Prahy Pavel Bém spolu se starostou Prahy 9 Ivanem Kabickým a ředitelem Českého pivního festivalu Janem Hübnerem. Heslem Je natočeno! tak odstartovali sedmnáctidenní maraton točení chutného moku.

„My Češi, jsme národem zlatavého moku a proto jsem rád, že právě Praha si vytvořila tradici v pivním festivalu inspirovanou mnichovským Oktoberfestem,“ řekl primátor Pavel Bém k festivalu, který hostí až do 30. května výstaviště v pražských Letňanech. Po oficiálním zahájení se primátor spolu s Františkem "Ozzákem" Pacovským, alias Martinem Dejdarem, zhostil role výčepního a návštěvníkům festivalu točili lahodný mok.

Pivní festival

Pivo Lobkowitz Premium, oficiální pivo Českého pivního festivalu, bylo zároveň i tím prvním natočeným. Na festivalu se představí převážně produkty středních a menších pivovarů, ale také výrobky minipivovarů. Nabízet je budou ve čtyřech stanech s kapacitou 10.000 míst k sezení. Ve třech největších se bude v jeden okamžik čepovat kolem 15 druhů piv. Nejmenší stan s kapacitou 400 lidí je určen pivním profesionálům, ale i zájemcům o výrobu piva z řad laické veřejnosti. O rychlou cestu nápojů a pokrmů na stoly hostů se postará 200 dívek a chlapců v českých lidových krojích a 100 kuchařů a výčepních.

Vstup do areálu je zdarma. Otevřeno bude ve všední dny od 15.00 hodin do půlnoci, o víkendu už od 12.00 hodin. Platí se již tradičně „pivním tolarem“ v hodnotě 40 korun, za který si návštěvníci zakoupí jeden půllitr piva. O zábavu hostů se postará 20 hudebních skupin, které se vystřídají na pódiích v jednotlivých stanech. Součástí pivního festivalu bude i široká nabídka pouťových a zábavních atrakcí určených především rodinám s dětmi.