Nový král pražského Majálesu převzal tradiční symboly a ujal se vlády

Máme za sebou největší Pražský Majáles v porevoluční historii - dobré počasí a vynikající program přilákali do Stromovky rekordní počet návštěvníků.

Volba nového krále posadila na trůn TOPORINIHO I. z Vysoké školy ekonomické a král Dejdárek XX. se tak rozloučil se svým panováním. „Předávám ti vládu nad hlavním městem Prahou, spravuj jej se zodpovědností a láskou," řekl pražský primátor Pavel Bém novému králi a předal mu symbolický klíč od města.Nového vládce studentstva až do příštího Majálesu korunoval rektor ČVUT Václav Havlíček. Na hlavu mu posadil fialovou korunu vyrobenou z nabarvených větví stromů.

Areál se otevřel v sobotu 1. května něco po 13té hodině a do Stromovky od té chvíle nepřetržitě proudily davy lidí. Obvzláště odpoledne se vydařilo krásné jaroletní počasí, které zvalo k sednutí do trávy a chill-outu. Pro návštěvníky byl připraven výjimečně nabitý program, a to nejen známými kapelami, ale také 10 "neprofláknutými" studentskými kapelami, Jarmarkem studentských organizací, různými atrakcemi a workshopy a ... bylo toho opravdu hodně...

Prakticky všechny kapely se shodly nad výjimečnou atmosférou a fantastickými diváky ... "na Prahu je to něco mimořádného". Majáles vůbec protkalo množství mimořádných momentů - "přehrávající" MIG21, stagediving Matěje Rupperta, les rukou na Horkýže nebo skákající Stromovka na Kryštofův Cosmoshop.

Majáles 1Majáles 2Majáles 3