Přespolní běh zdravotně postižených sportovců Praha 2010

Dnes dopoledne byl v Praze 4 - Krči odstartován přespolní běh zdravotně postižených sportovců. Tuto sportovní akci organizovala Střední škola Aloyse Klara a její sportovní klub STELLA ve spolupráci s Českým svazem zrakově postižených sportovců.

K závodu se registrovalo celkem 50 závodníků nejen z hlavního města, ale i z Brna, Plzně a dalších měst České republiky. Ti byli poté rozřazeni do jednotlivých skupin podle postižení a věku. Závodníci se utkali na tratích o délce 500 m - žáci, 1500 m - junioři a v kategorii dospělých 3000 m - muži i ženy. Závod proběhl z důvodu bezpečnosti účastníků v areálu pořádající školy.

Druhy postižení sportovců:

Střední škola Aloyse Klara je jedinou střední školou pro zrakově handicapovanou mládež v České republice. Je pokračovatelkou Soukromého ústavu pro výchovu a léčení slepců v Čechách, jehož jedním ze čtyř zakladatelů byl právě filolog, filantrop a emeritní děkan filozofické fakulty UK v Praze Aloys Klar. Dříve působila škola pod názvem Střední odborné učiliště pro zrakově postiženou mládež Aloyse Klara a již několik desetiletí sídlí v Praze - Krči.