18. Mistrovství České republiky ve SQUASHI opět v obchodním Centru Chodov

Letošní 18. mistrovství České Republiky ve squashi proběhlo, jako několik posledních let, na 6-ti kurtech squash centra SBC a novém skleněném kurtu postaveném v obchodním Centru Chodov. Nedělního předávání medailí se ujal i radní Jiří Janeček.

Pátek 23. dubna 2010

První den Mistrovství nepřinesl žádná veliká překvapení. V ženské části souteže z nasazené osmičky neprošla do čtvrtfinále pouze Veronika Jirková, když ji hned v prvním kole vyřadila Tereza Svobodová 3:1. Muži postoupili všichni nasazení, těžší boj ve druhém kole musel svést pouze Martin Štěpán s Romanem Švecem 3:2 a Jakub Kosinka se Zbyňkem Štanderou (také 3:2). Ostatní favorité porazili své soupeře jasně poměrem 3:0.

Sobota 24. dubna 2010

Druhý čtvrtfinálový a semifinálový den přinesl dvě překvapení . Houževnatá Martina Kakosová přehrála Hanku Vágnerovou (pro ty, kdo to nevědí, Martina je mistryní světa v Racketlonu, tedy sportovní disciplíně, která spojuje 4 sporty hrané raketou - ping-pong, badminton, squash a tenis) poměrem 3:1 a vybojovala si tak účast v ženském semifinále. Zde sice Martina podlehla Lucce Fialové na sety 3:1, ale ostudu svým výkonem určitě neudělala.

V mužské části soutěže byla překvapením porážka loňského obhájce titulu Pavla jun.Sládečka Petrem Martinem. Finálovým soupeřem Petra se stal podle očekávání Honza Koukal. Honza zvítězil nad Lukášem Jelínkem poměrem setů 3:1. Lukáš předvedl dobrý výkon, ale na Honzu to nestačilo.

Neděle 25. dubna 2010

První dopolední ženské utkání o malinko lépe zvládla Veronika Koukalová, když porazila Martinu Kakosovou až v pěti setech 3:2. Stačilo ale málo a výsledek mohl být obrácený :-). Bohužel, druhý polední zápas o třetí místo mezi Pavlem jun. Sládečkem a Lukášek Jelínkem byl zrušen pro zdravotní problémy Pavla. Pavel Sládeček měl nohy plné puchýřů a nemohl se pohybovat v zápasovém tempu.

Finálový zápas žen vyzněl lépe pro Lucku Fialovou. Porazila Olgu Ertlovou 3:1 a zaslouženě letos obdžela pohár za první místo. Lucka trénuje v zahraničí - v Egyptě a také je na ní vidět, že zapracovala na fyzické konstituci. To vše jistě přispělo k jejímu přesvědčivému vítězství. Držíme palce, ať se Lucce brzy podaří překročit hranici 50 místa na žebříčku WISPA ! V mužském finále Honza Koukal nedal Petrovi Martinovi žádnou příležitost pomýšlet na vítězství, ani v jednom setu. Vyhrál 3x poměrem 11:2, v posledním setu to dokonce vypadalo na kanárka.

Squash 3Squash 7Squash 12