Na Jižním Městě vyroste na deset dnů třípatrové centrum umění

Praha 25. dubna (ČTK) - Na pražském Jižním Městě vyroste na deset dnů třípatrové centrum umění. Dočasná stavba bude součástí třetího ročníku festivalu umění ve veřejném prostoru Street For Art, který se uskuteční v Praze 11 od 13. do 22. května. Jedenáctá městská část o akci informuje na svých webových stránkách.

Zatímco loni se ikonou festivalu stala průhledná nafukovací "bublina", letos bude hlavní vystavovací prostor tvořit soubor prosklených modulů. Postaven bude v Centrálním parku, vystaveny v něm budou díla například Josefa Bolfa, Jána Mančušky, Jiřího Skály nebo Pavla Sterece. Slavnostní zahájení festivalu je naplánováno na čtvrtek 13. května.

Letošní festival se nebude orientovat pouze na výstavu výtvarných děl, ale i na další akce určené pro obyvatele Jižního Města. "Festival ve svém třetím ročníku dokazuje, že lze propojit špičkové současné umění a život lidí mimo centrum města," uvedl David Kašpar z kulturního centra Zahrada. Připravena je například sousedská večeře, piknik, komentované projížďky Jižním Městem nebo víkendové programy pro rodiny.

Součástí festivalu bude i projekt mobilní galerie nazvaný Pozor, architektura v pohybu! o práci architektonických ateliérů, které se zaměřují na mobilní a modulární architekturu.

Festival organizuje obecně prospěšné sdružení Kulturní Jižní Město. Loni Street For Art navštívilo během čtyř dnů 3000 diváků, letos organizátoři očekávají 5000 návštěvníků.


25.4.2010 11:45 Zpravodajství ČTK strana
cap