Garnier juniorský maraton - semifinálový závod na Praze 11

Pořadatel "Pražského mezinárodního maratonu" zahájil ve středu 7. dubna seriál semifinálových kol závodu "Garnier Juniorský maratón - Běh pro Evropu". 25 nejlepších týmů postoupí do finále, které se běží v rámci závodu "Volkswagen Maraton Praha" 9. května. Studenti budou na finále startovat v prvních řadách mezi nejlepšími světovými maratonci. Poslední semifinálový závod se bude konat ve čtvrtek 29. dubna v Centrálním parku na Praze 11.

Informace o posledním semifinálovém závodu:

Závod je propojen s charitativním projektem Kilometry pro paraplea projektem Podpora reprodukčního zdraví

Kilometry pro Paraple

Jedná se o nejdelší charitativní běh kolem České republiky a jeho podpora prostřednictvím semifinálových závodů Garnier Juniorského maratonu

Napřed se vynořila otázka: Jak přiblížit běh, běh pro charitu, co nejblíže k lidem? Odpověď je: propojit jím semifinálová kola Garnier Juniorského maratonu, která se pořádají v průběhu měsíce dubna ve všech krajích České republiky. A uběhnout trasu mezi jednotlivými městy, kde se semifinále pořádají, jako Kilometry pro Paraple.

Tento zdánlivě bláznivý nápad, běh kolem České republiky, uskutečnil - Miloš Škorpil, šéftrenér Běžeckých klubů Prague International Marathonu.

Jak tento projekt funguje? Jednoduše tak, že Miloš vyběhne z města, kde semifinále proběhlo, a běží do města, kde se koná další semifinále. Někdy má na tuto trasu jen jeden den, někdy dnů několik, nicméně běží den co den, aby naběhal za tři týdny, kdy se budou jednotlivá semifinálová kola konat, co nejvíce kilometrů.

Proč co nejvíce kilometrů? Protože za každý kilometr, který uběhne, dá na konto centra Paraple 1,- Kč. Na jeho pouti ho může doprovodit kdokoliv, ať běžmo či na kole, koloběžce, in-line bruslích, jak je komu libo. Každý ale musí počítat s tím, že i on dá za každý kilometr, který s Milošem uběhne či ujede, nebo prostě nějak absolvuje, také 1,- Kč. A to do pokladničky, kterou Miloš veze v doprovodném autě s sebou.

V jednotlivých městech, kde se semifinále Garnier Juniorského maratonu konají, pak vždy zhruba ve 13 hodin (tedy hodinu po startu závodu) je otevřena trať i pro ty, kteří nemají čas běhat s Milošem po všech cestách České republiky, ale také se chtějí připojit. Udělat něco pro své zdraví a pomoci zároveň těm, kteří naší pomoc potřebují.

Jak pomůžete? Pokud nepoběžíte s Milošem po trase, přijďte na semifinálový závod Garnier Juniorského maratonu. Zde platí pravidlo, že za uběhnutý okruh (většinou v délce 800 nebo 1000 m), dáte 10,- Kč do pokladničky Centra Paraple, která v tomto případě bude umístěna u pořadatelů Garnier Juniorského maratonu u startovní brány.

Kdy to začalo, kdy to skončí a kudy Miloš běžel a poběží?

DATUM, START - CÍL:

Všichni zájemci, kteří se chtějí ještě přidat, najdou starty, přesnou trasu a průběžné časy míst, jimiž Miloš bude probíhat, na www.pim.cz/jmc a www.bezeckaskola.cz.

Podpora reprodukčního zdraví

Projekt organizovaný pod záštitou Ministerstva zdravotnictví České republiky.

Firma Durex, největší výrobce kondomů na světě, se stala iniciátorem sexuálně-vzdělávacího programu pro středoškoláky.
Vhodné sexuální vzdělávání mladých by mělo hrát významnou roli v osnovách českého vzdělávacího systému. Durex proto pod záštitou Ministerstva zdravotnictví České republiky a za podpory Státního zdravotního ústavu rozjíždí sexuálně vzdělávací program v rámci série běhů Garnier Juniorského maratonu pořádaných pro střední školy, a které se poběží v 15 městech po celé České republice od 7. dubna do 8. května 2010.

V oblasti startu a cíle všech závodů je postaven Durex stan, který slouží jako centrum zábavy a vzdělání.

V Durex stanu se nachází:

Durex program chce přispět k:

Více informací o Garnier Juniorském maratonu na www.pim.cz.