Na Smíchovské pláži začala nová sezóna

Přivítaní nové sezóny na Smíchovské pláži se letos poprvé uskutečnilo v dobročinném duchu. O křest pláže se včera postaral primátor hl. m. Prahy Pavel Bém spolu se zpěvačkou Lucií Bílou.

Na akci se uskutečnila dražba šperku ALO diamonds, který pro dobročinné účely věnovala Lucie Bíla. Výtěžek poputuje do Studia Oáza, kulturního centra pro mentálně postižené.

Smíchovská pláž LB a PB

„Otevření Smíchovské pláže, to je důkaz, že se blíží léto. Před několika lety by nikoho nenapadlo, že si může lehnout uprostřed města na písečnou pláž. Když pláž, tak moře a tropy a atmosféra ...všichni poznají, že tohle není dub ani lípa, ale pořádná tropická palma,“ prohlásil pražský primátor Pavel Bém a předal manažerce Smíchovské pláže palmu z jižního Španělska. To ale nebyl jediný dar, který k zahájení sezóny primátor Prahy přivezl: „V Praze se nejen pracuje, ale také odpočívá, takže takhle se leží v Praze…,“ řekl Pavel Bém a daroval Smíchovské pláži dvacet nových lehátek v barvách Prahy.

Pro účastníky byl připraven bohatý program. Nechyběly soutěže, výborné jídlo a pití, módní přehlídka a nebo výklad karet. O hudební část programu se postaraly kapely Crock 14, Tam Tam Batacuda, František Bartoš, Růženka Halamková a Štěpán Kunstýř, Tradicion a kapela Hamleti v čele s Daliborem Gondíkem a Alešem Hámou. Vstup do nové plážové sezóny uzavřela párty rádia KISS 98 a ohňostroj.

Tradiční Smíchovská pláž na náplavce Hořejšího nábřeží na Praze 5 je netradičním prostorem pro relaxaci, centrem zábavy, kultury a večerního života pro obyvatele a návštěvníky Prahy.