Pozvánka na představení projektu Porto Háje

Přijďte si popovídat o budoucí podobě centra Hájů s architektem projektu Porto Háje. Nechte si představit koncepci navrhovaného centra, ptejte se na detaily, jež Vás zajímají, podělte se o své představy o budoucím využití Porta Háje.

Prezentace projektu se uskuteční v pátek 23. dubna 2010 od 15:00 hod v Komunitním centru Matky Terezy (U Modré školy 1).

Projekt Porto Háje představuje komplex administrativních, komerčních a obytných budov, jež vytvoří z Hájů přirozené centrum Jižního města.

Ještě na začátku 20. století byly na Hájích jen pole a zemědělské usedlosti. V 70. letech se začalo stavět sídliště Jižní Město. Počet obyvatel Hájí se vyšplhal do tisíců, ale i po desítkách let se nedaří do jeho ulic dostat život. To se změní s vytvořením Porta Háje. Konečná stanice metra mezi paneláky se změní ve vyhledávanou lokalitu pro místní i přespolní. Porto Háje se stane útočištěm pro firmy, které vyhledávají moderní prostory dostupné z centra i okolí Prahy. Vzniknou zde nová pracovní místa, lidé z Jižního Města již nebudou muset dojíždět do práce přes celou Prahu. Porto Háje potěší i ty, kteří se chtějí bavit, nebo jen odpočívat. V Portu Háje najdou obchody, restaurace, kavárny, fitness studia a mnoho dalších lákadel. Háje se tak promění v moderní a živoucí centrum Jižního Města.

Další informace naleznete na internetových stránkách www.portohaje.cz