Nordic walking v Kunratickém lese

V úterý 20. dubna od 10:00 si můžete vyzkoušet tuto aktivitu pod odborným dohledem lektorů z 4fitness týmu Davida Hufa v Kunratickém lese.

Nordic walking - aerobní aktivita, při níž dochází k adekvátní zátěži srdečně cévního systému a důkladnému zapojení celého těla. Je to výborná prevence proti civilizačním chorobám a vhodný kondiční trénink pro všechny, kteří mají rádi příjemně intenzivní pohyb na čerstvém vzduchu.

Chodce s hůlkami v rukou řada lidí pořád ještě vnímá spíš jako důchodce než sportovce. Někteří z těchto „důchodců“ by vám to v chůzi ale mohli pěkně natřít. Nordic walking
- chůze s lehkými, skládacími hůlkami je mladá sportovní disciplína pro všechny generace. Hůlky tu nejsou proto, že přestávají sloužit nohy, nýbrž při chůzi pomáhají rozpohybovat celé tělo a přispívají ke svižnému tempu. Praha je pro pěší turistiku a pro severskou chůzi - nordic walking jako zrozená. Nabízí rovné i kopcovité terény, parky, přírodu, historická i jinak pozoruhodná místa, včetně zázemí, kde si můžou oddechnout a načerpat síly. Pro Nordic walking i turistiku je cílem zároveň i cesta k těmto aktivitám. Proto jejich příznivci budují nové stezky pro chodce a snaží se omezovat provoz vozidel.

Sraz je v úterý 20. dubna v 10:00 u Velkého Altánu v Kunratickém lese

Nordic walking v Praze - leták