Zástavbu Litochlebského náměstí radnice nezrušila

Na včerejším mimořádném zasedání zastupitelstva se řešila zástavba Litochlebského náměstí v Praze 11 (o problému už v minulosti Deník informoval). Z jednání žádný nový návrh nevzešel. Veřejnost se ale nevzdává. Na stole už leží trestní oznámení.

Petice se 700 podpisy donutila radnici k jednání. Na zasedání dorazilo sedmatřicet zastupitelů z celkového počtu pětačtyřiceti. Součástí programu byla například prezentace znaleckého posudku o ceně pozemku nebo soutěžních návrhů.

„Lidé jsou naprosto znechuceni. Zastupitelé odpovídali na úplně jiné věci, než jsme se ptali. Nic jsme se nedozvěděli,“ řekl Deníku Jiří Štyler z občanského sdružení Chodov, které už dlouhou dobu proti zástavbě bojuje.

Starosta je ale opačného názoru. „Měl jsem pocit, že si o tom lidé potřebovali promluvit. Jednání bylo klidné. Lidé se ptali a my jsme odpovídali,“ řekl Dalibor Mlejnský (ODS).

Záměr veřejnosti byl jasný. Zrušit lednové usnesení zastupitelstva, ze kterého vyplývá zástavba chodovských pozemků firmou Tweelingen. Protože k ničemu takovému nedošlo, plánuje občanské sdružení další postup. „Podáme trestní oznámení a stížnost k Ústavnímu soudu. Budeme požadovat nápravu,“ řekl Deníku Štyler. Starosta Prahy 11 si ale nemyslí, že by nějakým způsobem pochybil. „Celou kauzu považuji teď před volbami za politickou,“ řekl.

„Kauzu považuji teď před volbami za politickou,“ starosta Prahy 11 Dalibor Mlejnský


10.4.2010 Pražský deník strana 3 Z metropole
LUCIE VALENTOVÁ