Nová autobusová linka 293 pro Jižní Město

Organizace ROPID ve spolupráci s Městskou částí Praha 11 zavedl od 8.3.2010 novou midibusovou linku č. 293, která propojila jednotlivé části Jižního Města a pomůže zejména jejím obyvatelům při cestách na úřad, k lékaři na poštu či na nákup.

Nová linka jezdí od stanice metra Háje, dále pokračuje Hviezdoslavovou ulicí kolem Chodovské tvrze, obchodního centra Chodov a přilehlých bezbariérových bytů u zastávky Petýrkova a končí v Kunraticích.

Linka 293 jezdí v pracovní dny od 6:00 do 20:00 v pravidelném 30minutovém intervalu a všechny spoje jsou bezbariérově přístupné. „Linka je vhodná pro méně pohyblivé občany, vozíčkáře nebo třeba maminky s kočárky. Jeden autobus pojme až 57 cestujících, z toho 25 sedících. Současně je možné přepravit až dva invalidní vozíky,“ uvádí Pavel Procházka, pověřený řízením organizace ROPID.

Nová linka doplňuje systém páteřních autobusových linek na Jižním Městě a je vhodná zejména pro místní obsluhu. Na trase linky se nachází úřad městské části, pošty, nákupní centra, polikliniky, domy pro tělesně postižené nebo také kulturní centra Chodovská tvrz a Zahrada. Zavedením linky 293 také zlepšujeme obsluhu Hviezdoslavovy ulice, kde dosud jezdila pouze linka 165. Linka 293 tak přinese občanům Jižního Města nové přímé dopravní spojení a zlepšení kvality života. Také proto Městská část Praha 11 provoz nové linky na jejím území plně hradí. „Linku 293 spolufinancujeme částkou bezmála sedmi set tisíc korun, ale tato investice do pohodlí a dobré dopravní obslužnosti obyvatel Jižního Města je jistě smysluplná,“ říká starosta jedenácté městské části Dalibor Mlejnský.

Linka 293 je nyní ukončena v Kunraticích. Po skončení výluky však bude její trasa upravena a linka pojede až ke krčskému IKEMu, což výrazně zlepší dostupnost zdravotnických zařízení v této oblasti pro obyvatele Jižního Města.

Provozovatelem linky 293 je společnost Veolia Transport Praha. Jedná se již o pátou autobusovou linku v Praze, na kterou jsou nasazovány nízkokapacitní autobusy.

Popis trasy:

Mapa trasy linky 293

Jízdní řád linky 293