Pražští řidiči protestovali proti snížení rychlosti

Až 250 řidičů se v sobotu večer rozhodlo protestovat proti snížení rychlosti na pražské magistrále. V koloně jeli z Černého Mostu až k Barrandovu rychlostí ještě nižší než 50 km/h, což je nyní nejvyšší povolená rychlost.

Před sedmou večerní se na Černém mostě sjely dvě stovky nespokojených řidičů, kteří se rozhodli protestovat proti vyhlášce pražského magistrátu, podle které se smí na magistrále jet pouze 50 km/h. Vyrazili v koloně, která se pohybovala rychlostí ještě nižší, než 50 km/h. Kolonu aut doprovázela policie, o což požádal sám pořadatel akce Jan Schermer.

"Protihlukové řešení magistrátu na magistrále je opravdu k smíchu. Myslím, že ani místní obyvatelé si nepřáli omezení rychlosti," řekl Schermer. Dodal, že by určitě mnohem více uvítali plastová okna nebo vybudování protihlukového tunelu.

Protestují řidiči však kategoricky neodmítají celou vyhlášku, omezení rychlosti by však nechali jen v některých úsecích. Schermer si myslí, že má padesátka smysl u Nuselského mostu, ale například na Chodově je úplně zbytečná.

"Cílem této akce je dát dohromady lidi, kteří se snaží upozornit na dle našeho názoru nesmyslná omezení individuální motorové dopravy v Čechách. Spousta dopravních opatření se tu provádí bez ohledu na řidiče tak, aby na tom měli úředníci co nejméně práce," dodal pořadatel.