Jedenáctka ožije sportem - Městská část otevře několik NOVÝCH SPORTOVIŠŤ. V plánu je i akvapark

Jedné věci se v novém roce lidé v Praze 11 bát nemusí - a to, že by neměli, kam si jít zasportovat. Radnice nechá v městské části postavit hned několik nových sportovišť celkem za stovky milionů korun.

Vezměme to popořadě: v dubnu otevřou na Chodově v ulici Květnového vítězství novou multifunkční halu. Její výstavba přijde městskou část na 60 milionů.
Je určena pro florbal a boxlakros. Zahrát si v ní půjde i házená, sálová kopaná nebo tenis. „Halu bude provozovat organizace Sportovní Jižní Město s tím, že naše školy a organizace budou mít dotovaný nájem. Budeme tím preferovat, aby tu sportovaly především naše děti a naši sportovci,“ řekl starosta Prahy 11 Dalibor Mlejnský.

Další sportovní areál, kam si budou moct lidé z Prahy 11 chodit zasportovat, bude otevřen ještě na jaře v Mikulově ulici. Vyroste tu fotbalové hřiště 4. generace s umělým trávníkem, ale také jedno hřiště na beachvolejbal a jedno multifunkční hřiště. Zhruba v září se má otevřít v Donovalské ulici největší horolezecká hala v republice. Radnice buduje v rekonstruované budově bývalé kotelny horolezeckou stěnu a malou posilovnu s občerstvením. Celkově přijde horolezecká hala na 20 milionů korun.

Poslední sportoviště úzce souvisí s plánovaným Vodním světem. Vedle akvaparku má totiž vyrůst další velká multifunkční sportovní hala pro sálové sporty, jako je házená nebo fotbal, plánují se tu i kurty na beachvolejbal a další hřiště. Vodní svět, který má obyvatelům jihu metropole nabídnout pětadvacetimetrový bazén s pěti drahami, tobogan i nezbytné zázemí včetně sauny nebo posilovny, by měli dělníci začít stavět už letos v létě. „Na začátku března chceme oslovit veřejnost, aby se vyjádřila k jednotlivým variantám plánovaného Vodního světa i k jeho budoucímu názvu,“ řekl starosta Prahy 11 Mlejnský. Pokud se začne stavět v létě, měl by Vodní svět začít fungovat za rok, tedy v létě 2011. Celkové náklady na něj radnice odhaduje mezi 350 až 650 miliony korun.

29.1.2010 Mladá fronta DNES strana 19 Praha 2010
Anna Baumová