Mráz zabil v Praze dva muže

Dva lidské životy si o víkendu vybralo v metropoli mrazivé počasí. K bezvládným tělům dvou mužů, pravděpodobně bezdomovcům, vyjížděli včera pražští policisté do Prahy 5 a Prahy 6.

„První případ byl hlášen kolem dvanácté hodiny z ulice Makovského a druhý zhruba o hodinu později z Radlické ulice v Praze 5,“ řekla včera policejní mluvčí EvaMiklíková. Zde byl nalezen mrtvý muž v areálu bývalé mateřské školy.

Podle předběžného vyjádření lékaře zemřeli oba muži na podchlazení. „Přesnou příčinu smrti však určí až nařízená pitva,“ uvedla Miklíková s tím, že oba případy policie šetří. Pražský magistrát přitom pro lidi bez domova rozšířil v těchto mrazivých dnech nabídku služeb, které mohou využít.

„Stále trvají mimořádná opatření na lodi Hermes, kam mohou lidé přijít zdarma, dostanou tu teplou polévku i čaj a mohou se nechat vyšetřit lékařem,“ řekl včera pražský radní Jiří Janeček, který má na starosti sociální oblast. V celé metropoli je podle jeho slov připraveno pro lidi bez domova celkem 750 lůžek, a to nejen na lodi Hermes, ale i v dalších zařízeních. „Pokud se kapacita lodi Hermes naplní, máme stále v záloze dalších 50 lůžek,“ upozornil Janeček. Na lodi Hermes také mimořádně funguje denní centrum, kam mohou lidé přijít už od 11 hodin dopoledne.