David Kaňovský o půl bodu za velmistrovskou normou

IX. ročník mezinárodního šachového festivalu OPEN PRAHA 2010 skončil v pátek 15.1. 2010 v TOP HOTELu Praha.Tento festival byl součástí seriálu CZECH TOUR 2009/2010 a konal se pod záštitou primátora hlavního města Prahy MUDr. Pavla Béma a starosty městské části Praha 11 Mgr. Dalibora Mlejnského.

V hlavním turnaji CHLÁDEK & TINTĚRA OPEN startovalo celkem 134 hráčů. Mezi nimi bylo 8 velmistrů, a 17 mezinárodních mistrů. Turnaj byl nejsilněji a nejpočetněji obsazen ve své devítileté historii. K normě mezinárodního velmistra byl nejblíže David Kaňovský. Ke splnění tohoto cíle potřeboval v posledním kole porazit velmistra Dražiče, ale jejich souboj skončil remízou. Normu mezinárodního mistra splnil Bejtovič z Bosny. Vítězem turnaje e stal velmistr Zakhartsov (Rus.) se 7 body. 6,5 bodu získali Malaniuk (Ukr.), Maslak (Rus.), Kaňovský a dalších 7 hráčů. Nejlepší ženou v turnaji byla velmistryně Kochetkova (Rus.), nejlepším seniorem mezinárodní mistr Loktiev (Rus.) a nejlepším juniorem Sadzikowski (Pol).

V turnaji TCHIBO OPEN zvítězil favorizovaný Nikolaev (Ukr.) před vedoucím hráčem seriálu CZECH TOUR Golcmanem (Rus.) druhým v celkovém pořadí Šnorkem.

Podrobné aktuální výsledky a vybrané partie jsou k dispozici na adrese: http://www.czechtour.net/cz/open-praha/vysledky-a-partie/.