Mezinárodní šachový festival OPEN PRAHA 2010

IX. ročník mezinárodního šachového festivalu OPEN PRAHA 2010, který právě probíhá v TOP HOTELu Praha měl včera (13.1.) na pořadu bleskový turnaj.

V hlavních turnajích bylo včera na pořadu již 5. a 6.kolo, čímž se festival přesunul do závěrečné třetiny. Tento festival je již 8. akcí seriálu CZECH TOUR 2009/2010 a koná se pod záštitou primátora hlavního města Prahy MUDr. Pavla Béma a starosty městské části Praha 11 Mgr. Dalibora Mlejnského.

Bleskového turnaje se zúčastnilo 42 hráčů, z 11 zemí, z toho 2 držitelé titulu velmistrovského titulu. Zvítězil nejvýše nasazený srbský velmistr Dražic s 9,5 body. Druhý byl se stejným počtem bodů ukrajinský mistr FIDE Golubka a třetí skončil s půlbodovou ztrátou na vítěze velmistr Grabarczyk z Polska. Tato trojice se poměrně výrazně vzdálila zbytku startovního pole. Nejlepším seniorem byl na 5. místě nestárnoucí Golcman z Ruska a mezi ženami zvítězila celkově jedenáctá mezinárodní mistryně Hamrakulova z Uzbekistánu.

V 6. kole hlavního turnaje CHLÁDEK & TINTĚRA OPEN remizoval dosud vedoucí český mezinárodní mistr David Kaňovský s nasazenou turnajovou jedničkou Vladimirem Malaniukem z Ukrajiny a nejen, že si tak uchoval čelní postavení v pětičlenné skupině vedoucích hráčů turnaje, ale zvýšil i své šance na splnění velmistrovské normy. Průběžné druhé místo získal po překvapivém vítězství nad zkušeným ruským velmistrem Ivanovem Němec Schmidt-Schaefer, který do turnaje vstupoval až jako 18. nasazený. Celkem startuje 133 hráčů

V turnaji TCHIBO OPEN vede s 5,5 body první nasazený Leonid Nikolaev z Ukrajiny, který v přímém souboji o vedení porazil bílými svého krajana Vorobyova. Druhé místo s pěti body dělí lídři celého seriálu CZECH TOUR 2009/2010 Evgeny Golcman z Ruska a Milan Šnorek z České republiky. Vzhledem k tomu, že oba po skončení turnaje v Praze pokračují na další díl seriálu do Mariánských Lázní, bude boj o celkové vítězství ještě velmi napínavý. Celkem startuje 97 hráčů.

Podrobné aktuální výsledky jsou k dispozici na adrese:

http://www.czechtour.net/cz/open-praha/vysledky-a-partie/