S Openacard do fronty nemusíte!

Přelom roku s sebou přináší každoročně dlouhé fronty na nákup kuponů Pražské integrované dopravy (PID). S elektronickou kartou Opencard není nutné čekat ve frontách, vše lze pohodlně a jednoduše vyřídit přes internet. Prodejní místa kuponů PID velký nápor veřejnosti zvládají jen s obtížemi, protože lidé nákup nechávají na poslední chvíli.

„Držitelů opencard se fronty rozhodně nemusejí týkat. Stačí využít e-shopu Dopravního podniku, kde si lidé mohou koupit jak roční, tak také ostatní kupony PID. Vše jednoduše a pohodlně u počítače a navíc bez zbytečného čekání,“ vysvětlil mluvčí opencard Martin Opatrný

Nákup prostřednictvím e-shopu na adrese http://eshop.dpp.cz je snadný. Stačí zadat číslo karty opencard, vybrat příslušný kupon (např. roční) a zvolit způsob platby. Ta může proběhnout buď bankovním převodem nebo pomocí některých platebních karet. Po dvou dnech, nezbytných k převodu peněz, je zakoupený kupon připraven k vyzvednutí v kterémkoliv validátoru v metru. Do něj stačí pouze vsunout opencard, automat provede nahrání kuponu samostatně během zhruba 20 vteřin. Celý nákup tak trvá maximálně deset minut. Kupon lze tímto způsobem pořídit i někomu blízkému jako dárek. Je ovšem nutné znát číslo příslušné karty.

Každý měsíc přejde od papírové verze předplatních kuponů PID k elektronické v průměru 3,5 tisíce lidí. Největší zájem je o 360 denní kupony s volitelným počátkem platnosti. Elektronické kupony na opencard využívá jedna pětina z celkového počtu všech držitelů předplatních kuponů PID.

„Myslím, že lidé si uvědomují, že elektronická tramvajenka na opencard jim přináší řadu výhod. Kromě toho, že nemusejí stát dlouhé fronty na nákup kuponů, o ně ani nepřijdou, když kartu ztratí. Všechna data, tedy zakoupené kupony, peníze na parkování, průkazky do knihoven apod. držitelům znovu nahrajeme na nově vystavenou kartu, doplnil Opatrný.

Veškeré informace o projektu opencard, včetně detailního postupu nákupu kuponů PID přes internet naleznete na: www.opencard.cz