Jižní Město ožije v roce 2010 festivaly

Kulturní centrum zahradaKC připravuje v roce 2010 třetí ročníky festivalů, které unikátně pracují s veřejným prostorem (nejen) Jižního Města. Nejrozsáhlejší akcí bude další ročník festivalu umění ve veřejném prostoru Street For Art 2010. Během třetího květnového týdne budou pro návštěvníky připraveny komentované prohlídky Jižního Města, výtvarné instalace nebo společné jídlo.

"Chystáme i velký a výrazný dočasně umístěný objekt, který bude středobodem festivalu. Tuto funkci loni splnila úžasná průhledná nafukovací plastová bublina pro 150 lidí s názvem Kitchen Monument od berlínských výtvarníků Raumlabor. Letos ještě větší objekt připravujeme s výtvarnou skupinou Ládví a českými architekty," odhaluje záměry nového ročníku festivalu jeho programový ředitel David Kašpar.

Další festival země město se v dubnu zaměří na téma recyklace ať už v ekologickém významu, nebo jako inspiraci pro umělce a designéry. Hudební festival Hudba mezi bloky v roce 2010 mění formát a termín. Během září by měly zajímavé hudební osobnosti být lákadlem a záminkou, jak objevovat neznámá místa Jižního Města na velmi komorních, kapesních, koncertech.

Organizátoři ze zahradyKC připrvují také akce pro odbornou veřejnost. Druhé edice se dočká například konference Urban Buran, která v květnu 2009 propojila organizátory komunitních projektů z různých měst v České republice.

Umění ve veřejném prostoru přilákalo na Jižní Město během dvou předchozích ročníků festivalů Street For Art, země--město nebo Hudba mezi bloky již tisíce návštěvníků.

Pro další informace, rozhovory a fotografie kontaktujte, prosím, Jiřího Sulženka, jiri.sulzenko@kczahrada.cz nebo 608 520 690.