Velký novoroční ohňostroj

Na odpoledne a večer 1. ledna 2010 připravilo hlavní město pro Pražany i návštěvníky Prahy show, jejíž součástí bude nejen velký ohňostroj, ale i vystoupení živých kapel a karaoke o věcné ceny. Pořadatelé prosí návštěvníky, aby vzhledem k předpokládanému velkému zájmu nenechávali příchod na novoroční slavnost na poslední chvíli a nejezdili do místa jejího konání autem.

Jako odpaliště ohňostroje letos poslouží 60 m dlouhý vlečný člun ukotvený uprostřed řeky mezi Čechovým a Štefánikovým mostem. Program tak bude možné sledovat z přilehlých nábřeží - Dvořákova a Edvarda Beneše, ale také ze svahu pod letenským metronomem, z Čechova mostu a levé poloviny Štefánikova mostu a okolí. Hudební doprovod, který tvoří důležitou součást představení, bude vysílat i Český rozhlas na stanici Regina (92,6).

Časový program

Dopravní opatření:

1. 1. 2010 v době od 16.30 do cca 18.45 hodin budou uzavřeny pro automobilovou dopravu tyto komunikace:

V souvislosti s pořádáním této akce dojde také ke změnám ve vedení linek tramvají a a autobusu č. 131 (podrobné informace jsou uvedeny v příloze.)

Hlavní město doporučuje návštěvníkům novoročního ohňostroje, aby přijeli na místo s dostatečným časovým předstihem a využili prostředky městské hromadné dopravy, především metro Malostranská, Staroměstská a Náměstí Republiky.