Lacrossisté z Jižního Města obhájili prvenství

Christmas Cup 2009, to byl název dalšího ročníku mezinárodního klubového turnaj v interkrose, jež se uskutečnil 5. a 6. prosince v prostorách hal u Modré školy. Turnaje se zúčastnilo čtrnáct týmů z šesti zemí Evropy, a to ze Švýcarska, Německa, Itálie, Slovenska, Maďarska a samozřejmě ČR.

Prvenství z loňského roku obhajoval Lacrosse Club Jižní Město. „Jižňákům“ se to nakonec podařilo a v krásném a dramatickém finále zvítězili brankou, kterou vstřelil Jakub Nováček, v posledních sekundách utkání a stanovil tak konečný výsledek na 25:24. Během víkendového programu bylo odehráno celkem 41 utkání a diváci v nich viděli 1 309 branek. Celkem si na turnaji zahrálo 114 mužů a 25 žen. Velký dík patří především organizátorům této sportovní akce. Více o turnaji se dozvíte na www.lcjm.cz.

Konečné pořadí: 1. LC Jižní Město, 2. RP Huricanes, 3. Klub Pampúch (Slovensko), 4. L.A. Panthers (Německo), 5. A.S.D. Victory Vercurago (Itálie), 6. Pocta, 7. LCJM Rascals, 8. Ontário, 9. Ukrutný komáři, 10. Vopice, 11. A.S.D. Red Hawks (Itálie), 12. Choré vrány, 13. Green Buzzards (Švýcarsko), 14. Hungary (Maďarsko).