Přechod z analogového na digitální signál ve společných televizních anténách

Naše městská část se před časem prostřednictvím ankety dotazovala občanů bydlících v obecních bytech a využívajících společné televizní antény, zda by upřednostňovali dosavadní analogový televizní signál, nebo by si přáli přechod na signál digitální, který by si ovšem vyžádal investice do modernějšího vybavení.

Výsledky této ankety ukázaly, že nadpoloviční většina z oslovených nájemníků projevila zájem o přechod na digitální televizní signál. Proto bylo rozhodnuto o realizaci technických úprav společných televizních antén, po jejichž dokončení bude digitální signál přístupný ve všech bytových anténních zásuvkách.

Úpravy se budou provádět v průběhu listopadu, technici postupně upraví antény na jednotlivých budovách, přičemž může z technických důvodů dojít ke krátkodobým přerušením televizního signálu. Za tyto výpadky se městská část Praha 11 předem omlouvá.

Upozorňujeme, že pro příjem digitálního televizního vysílání je zapotřebí, aby televizní přístroje byly vybaveny digitálním tunerem. Pokud vlastníte přístroj, který jím není vybaven, je nutné pořídit si set-top box pro příjem digitálního televizního signálu.