Radnice pronajala polikliniky, možná se vrátí i pohotovost

Firma Medifin opraví objekt v Opatovské a za to bude obě zařízení provozovat 25 let.

Polikliniky Opatovská a Šustova, kam chodí k lékaři většina obyvatel Jižního Města, už nebude spravovat radnice, ale firma Medifin.
Praha 11 se objekty rozhodla pronajmout, protože budova v Opatovské potřebuje rekonstrukci, na niž radnice nemá. Medifin se zavázal, že budovu za desítky milionů korun opraví. Za to bude zařízení provozovat po 25 let.

Lékaři i ordinace zůstanou

„Už na začátku volebního období jsme začali jednat s lékaři o aktuálních otázkách týkajících se zdravotnictví. Mimo jiné z toho vyplynulo, že bychom měli zrenovovat polikliniku a centralizovat péči,“ řekl Deníku starosta Dalibor
Mlejnský (ODS). Provoz polikliniky ale musela městská část již několik let dotovat, a tak začala hledat strategického partnera.
„Kladli jsme důraz na zachování stávajících smluvních podmínek mezi provozovatelem na jedné straně a lékaři a zaměstnanci poliklinik na straně druhé,“ řekl zástupce starosty Jan Meixner (ODS) s tím, že v zařízeních stávající lékaři i ordinace zůstanou a někteří specialisté by měli ještě přibýt.

Rekonstrukce za plného provozu

Podle mluvčí Medifinu Martiny Stupkové budou řemeslníci dělat za provozu, protože si městská část nepřála částečné uzavření. „Možná to trochu zkomplikuje situaci, ale jinak to nejde,“ doplnila Stupková.
Do budovy by se měla vrátit i lékařská pohotovost. Praha 11 již vypsala výběrové řízení na provozovatele.
Radní předpokládají, že by se mohla otevřít příští rok v dubnu. Nejprve pro dospělé a později možná i pro děti.
Společnost Medifin, jež má mít polikliniky nově v pronájmu, již spravuje polikliniky v Malešicích a na Smíchově. Právě smíchovská poliklinika v Kartouzské ulici nyní prochází velkou přestavbou.

Zdroj: Pražský deník / Z metropole

Zveřejněno: 12. září 2009

Autor: Lucie Boháčová