4. den - Den sportu

Sport, sport a zase sport - to byl čtvrtý den oslav narozenin Jižního Města. Čtvrtý den 11 dnů Prahy 11 byl doménou sportovců. Ve sportovním areálu u ZŠ Pošepného náměstí bylo v neděli k vidění mnoho zajímavých sportovních klání, ale také exhibicí a atrakcí. Už od devíti od rána se rozběhl fotbalový turnaj, v němž se družstva utkala ve čtyřech skupinách a vyřazovací boje vyvrcholily na konci celého sportovního dne finálovým zápasem mezi Olympem Praha a mužstvem profesionálních hasičů z Jižního Města - HZS Praha 11 - jež se stalo i vítězem celého turnaje. Vedle fotbalu se konal i turnaj v plážovém volejbale, ve kterém zvítězil sympatický tým s názvem Restart.

Ještě než se všechny soutěže rozeběhly na plno, zavítal do sportovního areálu peloton účastníků akce Cyklozvonění hl. m. Prahy 2009, kteří všechny přítomné pozdravili hlasitým cinkáním zvonků. Celý den pak zahájil úvodním slovem starosta Dalibor Mlejnský a místostarostka Eva Štampachová. Po té cyklistický peloton pokračoval dále a na své trase se spojil s dalšími pelotony z celé Prahy.

V průběhu dne se návštěvníkům a sportovním příznivcům naskytla možnost shlédnout i málo vídané exhibice. Asi největším lákadlem byla show dvojnásobného mistra světa v biketrialu Josefa Dresslera, který předvedl, jaké triky jdou s kolem dělat. Velmi zajímavá byla i exhibice bojovníků Aikido z Karlína. Program byl navíc proložen tanečními vložkami skupiny Zkrat.

Pro zájemce byl k dispozici rovněž zápasnický koutek, pingpongové stoly a koutek florbalu, kde si bylo možné vyzkoušet základy této velmi rychlé hry. Pro nejmenší nechyběly ani různé soutěže a stan s pohádkovou princeznou, a kdo měl již sportování dost, mohl se občerstvit u stánků s dobrotami či si zahrát stolní fotbálek. Sportovní sen se náramně vydařil a na sportovcích i divácích bylo vidět, že si nedělní dopoledne i odpoledne náramně užili.