Podrobný hlavní program 11 DNŮ PRAHY

Jedenáct zářijových dnů bude i letos patřit oslavám, hudbě, tanci, dobrému pití, soutěžím a sportu. Na své si přijdou skutečně všichni bez rozdílu věku. Oslavy, které se letos ponesou také v duchu 33. narozenin Jižního Města se odehrají ve dnech 10 - 20. září.

HLAVNÍ PROGRAM 11 DNŮ PRAHY 11 DEN PO DNI

Program ke stažení: 11 DNŮ PRAHY 11

10.9. Zahajovací koncert - od 16 hodin

Dny Prahy 11 zahájí v 16 hodin tradiční zahajovací koncert v Centrálním parku u stanice metra Opatov. Moderátorkou a průvodkyní prvního dne bude Štěpánka Duchková. Těšit se můžete na vystoupení dětských tanečních a hudebních souborů z Jižního Města, vyhlášení soutěže Podchody 2009 i na předání dortu k 33. narozeninám Prahy 11. V 17.45 se z pódia rozezní tóny kapely Toxique (držitel ceny Anděl v kategorii Objev roku 2008), od 19.15 se můžete těšit pro změnu na Janka Ledeckého.

11.9. Den zdraví - od 9 hodin

Den zdraví, který pořádá městská část společně s Poliklinikou Šustova v pátek 11. září se uskuteční od 9 do 12 hodin a od 13 do 18 hodin v prostorách polikliniky a na přilehlých prostranstvích. Kromě přednášek, jejichž rozpis si můžete stáhnout zde a odpovědí odborných lékařů na dotazy návštěvníků k problematice jednotlivých oborů se představí také společnosti a firmy zabývající se distribucí zdravotních pomůcek a dalších produktů.
Zájemci se budou moci seznámit s ukázkami první pomoci v podání pracovníků záchranné služby a Českého červeného kříže.
V Poliklinice Šustova bude tento den od 9 do 12 hodin přítomna i transfuzní stanice Ústřední vojenské nemocnice Praha. Lidé, kteří pravidelně darují krev jsou vítáni, organizátoři se však samozřejmě těší i na ty, kteří by chtěli darovat nejcennější tekutinu poprvé.

12.9. Pivní festival s Jihoměšťanem - od 15 hodin

Tento den se ponese v duchu oslav dobrého pití, jídla a pohody. Moderátorkou a průvodkyní pivním festivalem bude Zuzana Belohorcová. Pivní festival s Jihoměšťanem v parku u stanice metra Opatov nabídne lahodné jedenáctistupňové pivo, pivní delikatesy, preclíky, klobásky a jako bonus grilování selat a jehňat. Těšit se můžete i na koncert legendární rockové kapely Garage a Tony Ducháček (od 16.10 hodin), hlavní kapelou večera bude kapela Abraxas ( od 17.50 hodin) . Dále budou připraveny netradiční soutěžní disciplíny jako hod soudkem do dáli, sekání špalku, přetahovaná, páka, nebo třeba držení půllitrů na čas.

13.9. Den sportu - od 9 hodin

Den sportu se odehraje ve sportovním areálu Základní školy Pošepného náměstí 2002 a je spojený s turnaji ve fotbale, v plážovém volejbale a s mnoha dalšími sportovními aktivitami. Tento den se uskuteční i tradiční Cyklozvonění (sraz v 9 hodin v parku u st.metra Opatov), které představí Pražanům bezpečné cyklotrasy, využitelné k cestám do práce i do školy.

Den Sportu

Detailní program Dne sportu je následující:

14.9. Den přírody - od 15 hodin

Den přírody se odehraje v parku u stanice metra Opatov. Součástí budou ekologicko-přírodovědné soutěže pro děti, houbařská poradna pro nejisté houbaře, představení a povídání o masožravých rostlinách, ukázky vazeb květin, ukázky ze světa zvířat - ohradník s ovcemi a ukázky dravých ptáků, cvičení psů, projížďka na koních a pokud si budete chtít udělat radost, navštívíte prodejní výstavu rostlin. Připraveny budou také sportovní aktivity pro děti či dospělé (podle nálady) - lukostřelba, rodeo býk, chůdy, skákání v pytli. Během celého programu pro Vás bude hrát živá hudba - Sally band a připraveno bude i malé občerstvení.

Program na pódiu bude následující:

15.9. Den bezpečnosti - od 9 hodin

Šestý den bude patřit bezpečnosti a složkám integrovaného záchranného systému. V parku u stanice metra Opatov se odehrají ukázky akcí a simulace zásahů hasičů, záchranky, policie. Odehraje se zde i prezentace možných služeb poradny SISI.

Den Bezpečnosti Prahy 11

16.9. Den knihovny - od 9 hodin

V městské knihovně na pobočce Opatov (Opatovská 1754). Připraveny jsou pro vás komentované prohlídky , besedy a přednášky, burza knih, otevřená dílna a programy pro děti od 9 do 18 hodin. Od 16 hodin na prostranství před knihovnou bude připraven čtenářský happening, kdy knihovníci budou číst z Top 12 knih vyhlášených v anketě České televize. Máte i vy knihu svého srdce? Přijďte ji představit ostatním!

V rámci Dne knihovny proběhnou akce také v pobočce Městské knihovny na Jírovcově náměstí 1782 a to VII. ročník cyklu "Svět se schází v Praze 11" - "Žijeme tu společně" od 9 hodin a od 11 hodin poté interaktivní besedy a výstava (výstava potrvá od 15. 9 do 25.9.)

Detailní program Dne knihovny:

Městská knihovna v Praze, pobočka Opatov (Opatovská 1754)

Oddělení pro dospělé

Artotéka

Dětské oddělení

Městská knihovna v Praze, pobočka Jírovcovo nám. 1782/1

17.9. Den školství - od 14 hodin

V zábavném programu se představí postupně jihoměstské školy a školky, při němž v KC Zahrada vystoupí děti z MŠ, ZŠ a SŠ Jedenáctky, budou ocenění pedagogové, proběhne výstava výtvarných prací žáků. V ZUŠ Křtinská 673 se od 18.30 hodin uskuteční koncert pedagogů ZUŠ Jižní Město.

18.9. Den seniorů - od 13.30 hodin

Devátý den oslav se uskuteční v prostorách zahrady klubu seniorů v Křejpského ulici 1502. Ponese se v duchu staročeské zabíjačky. Hostem bude herec Zdeněk Srstka a chybět nebude bohatý doprovodný program.

19.9. Chodovská pouť - od 10 hodin

Předposlední den oslav Dnů Prahy 11 bude patřit oblíbené tradiční Chodovské pouti v okolí starobylé tvrze (Ledvinova 9), tentokrát s nádechem cirkusového umění. Součástí oslav bude také týden otevřených dveří v KC Zahrada. Připraveny budou otevřené hodiny kurzů a workshopů, které KC Zahrada pro nový školní rok organizuje. Přijďte se podívat, co se chystá, info najdete také na webových stránkách KC Zahrady.

20. 9. Balonstory - od 14 hodin

Jedenáctý den ukončí letošní oslavy 11 dnů Prahy 11 tradiční Balonstory v Centrálním parku u stanice metra Opatov. Vzlet balónů je naplánovaný na 17 hodinu. Letos poletí v balonu spisovatel Ondřej Neff, který na Balonstory pokřtí knihu "Pět neděl v baloně" přímo i s vítězem dětské výtvarné soutěže. Těšit se můžete také na koncert Ivana Mládka a Banjo Band. Dojde také na slavnostní vyhlášení soutěží Jedenáctky - "Regenarace" , "Balkony" a Balony".

Při příležitosti akce Balonstory 2009, závěrečném dni 11 dnů Prahy 11 bude Českou poštou vydáno příležitostné razítko, které můžete získat již od 10. září podáním zásilky, zásilek v čisté korespondenční obálce s nápisem „Akce balónová pošta“ na poště Praha 415, Podjavorinské 1595/1 anebo přímo v neděli 20. září u metra Opatov během odpolední akce v čase od 14 do 16.30 hodin, stačí si přinést zásilku, obálku nebo lístek, na které Vám razítko rádi otisknou.