Jižní Město se zaplnilo fanoušky Madonny

Ulice Na Jelenách a její okolí za celou dobu své existence asi nikdy nezažily takový nápor lidských nohou jako včerejšího večera. Americká popová hvězda Madonna přilákala na čtyřicet tisíc diváků, velké množství lidí však zůstávalo za branami areálu a poslouchalo vzdálenou hudbu. Ač od metra Chodov a Opatov po širokých pásech silnic k přírodnímu amfiteátru přišlo velké množství lidí, nedošlo ani před koncertem ani po něm při odchodu davů fanoušků k žádným výrazným komplikacím a problémům.

Areál byl řádně oplocen, přístupové cesty vyznačena a lemovány zástupy členů pořadatelské služby, takže nikdo nemohl zabloudit. Stejně tak bylo přítomno velké množství strážníků městské policie a příslušníků policie republikové, kteří dohlíželi na bezpečnost návštěvníků koncertu i na dopravní situaci. Všechny komunikace byly bez problémů průjezdné, jen ulice Na Jelenách po začátku koncertu zaznamenala chvílemi určité komplikace, neboť se velké množství lidí stojících kolem plotu areálu dostalo i na vozovku a projíždějící řidiči ze zvědavosti zpomalovali. Policisté a strážníci však situaci zvládli.

Po skončení koncertu dopravní situaci místy komplikovalo velké množství vozů taxislužby, jejichž řidiči v některých případech nerespektovali dopravní značení a pokyny policistů. Pohyb v pěších koridorech při cestě zpět na stanice metra Chodov a Opatov byl bez problémů a i metro a autobusy zvládaly nebývalý nápor cestujících, s nímž se předběžně také počítalo. Rovněž organizátor koncertu podle smlouvy bezprostředně po jeho skončení začal s úklidovými pracemi. Během konání celé akce situaci v blízkém i vzdálenějším okolí amfiteátru sledoval osobně i starosta naší městské části Dalibor Mlejnský a rovněž pracovníci SISI, kteří monitorovali hlukové zatížení okolí.

Jak to vypadalo na Chodově těsně před koncertem, v okolí amfiteátru během koncertu a po skončení úklidových prací, se můžete podívat ve fotogalerii níže.